Szukaj

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” opublikował list Czesława Kiszczaka do Adama Michnika: „Adamie, odezwij się” [foto]

04-01-2019 13:10
Adam Michnik Fot. Maskacjusz TV / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Dziennikarz „Rzeczpospolitej”, Tomasz Krzyżak opublikował w mediach społecznościowych list gen. Czesława Kiszczaka skierowany do Adama Michnika. Komunistyczny oficer przypominał swojemu adresatowi o rozmowach w Magdalence. To kolejny ważne pismo znajdujące się w nowo odkrytym archiwum w USA.

W liście gen. Czesław Kiszczak informuje Adama Michnika, że znalazł zdjęcia z rozmów prowadzonych przed laty w Magdalence:

Porządkując biurko znalazłem trochę zdjęć z naszych rozmów w Magdalence. Pozwalam sobie przesłać Ci je. Zdjęcia te dowodzą - powołując się na znaną wypowiedź ks. biskupa Alojzego Orszulika - z jakimi 'łotrami' miałeś się spotykać.

Najbardziej uwagę zwraca jednak P.S. znajdujące się pod listem, w którym nadawca prosi o kontakt:

Koniecznie przeczytaj: „Zło i zdradę trzeba nazwać po imieniu!” – Czesław Kiszczak i Wojciech Jaruzelski stracą stopnie generalskie. Nie tylko oni

Czytaj też: Adam Michnik przyznaje, że Newsweek, Polityka i Tygodnik Powszechny nie są obiektywne

Jeżeli „życzliwi” nie zdołali jeszcze zmienić o 180 stopni Twojego stosunku do mnie - odezwij się.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, były szef SB rozsyłał zdjęcia z Magdalenki do wszystkich uczestników tych rozmów.  

Dziennikarze „Rzeczpospolitej” i Polskiego Radia, którzy w grudniu dotarli do dokumentów Kiszczaka znajdujących się w Hoover Institution Library & Archives w Stanford w USA, opublikowali dotychczas m.in. listy skierowane do Lecha Wałęsy oraz Lecha Kaczyńskiego.

Warto przeczytać: W te słowa trudno dzisiaj uwierzyć. Adam Michnik w 1995 r. w bardzo racjonalny sposób wyjaśnił, dlaczego z Polaków po wojnie celowo zrobiono antysemitów

Podziel się