Szukaj

Dziennikarka TVN zapytała, dlaczego Wałęsa nie został wymieniony w exposé jako człowiek wolności. Otrzymała miażdżącą ripostę [WIDEO]

12-12-2017 21:22
Dziennikarka TVN zapytała, dlaczego Wałęsa nie został wymieniony w exposé jako człowiek wolności Fot. PikuśPOL / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Dzisiejsze wystąpienie Mateusza Morawieckiego wywołało szereg komentarzy. Jak można było się spodziewać, exposé nowego premiera zostało skrytykowane przez opozycję. Jednym z zarzutów był brak wzmianki o… Lechu Wałęsie.

W czasie exposé szef rządu nawiązał do historii Polski i jej bohaterów.

Nasze dzieje to jedna z najbardziej inspirujących opowieści świata. Za tą historią wielcy bohaterowie - mówił Morawiecki, który wymieniał postaci walczące o wolność Polski. Jako osoby godne naśladowania wskazał m.in. Danutę Siedzikównę ps. „Inka”, Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, Annę Walentynowicz i Andrzeja Kołodzieja.

Takim ludziom zawdzięczamy wolność! - podkreślił premier.

Koniecznie przeczytaj: Mateusz Morawiecki wygłosił exposé w Sejmie. Nowy premier wskazał zadania swojego rządu [WIDEO]

Czytaj też: Media podają nazwisko nowego ministra finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Co z pozostałym składem Rady Ministrów?

A Wałęsa? – krzyczeli posłowie opozycji z sejmowych ław. Morawiecki nie zareagował na te zaczepki.

Już po exposé, o komentarz został poproszony Kornel Morawiecki, ojciec nowego premiera. Dziennikarka stacji TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska zapytała, dlaczego w swoim wystąpieniu szef rządu nie wymienił Lecha Wałęsy jako człowieka wolności.

W odpowiedzi reporterka usłyszała miażdżącą ripostę:

Wałęsa jest na pewno człowiekiem symbolicznym, ale odszedł od prawdy. A tam słowo prawda u pana premiera padło. Nie ma wolności bez prawdy – skomentował poseł i opozycjonista z czasów PRL.

Nagranie poniżej:

Całe exposé Mateusza Morawieckiego można obejrzeć tutaj.

Warto przeczytać: Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego zakończona. Poznaliśmy nazwiska nowych ministrów [FOTO + WIDEO]

Podziel się