Szukaj

Dlaczego Żydzi są święcie przekonani, że w czasie II wojny światowej ich rodziny mordowali Polacy? Wyjaśnienie jest bardziej prozaiczne niż się powszechnie wydaje

03-02-2018 15:59
Uri Huppert Fot. wiez1958 / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Obecnie zarówno w polskich, jak i zagranicznych mediach toczy się gorąca dyskusja na temat relacji polsko-żydowskich w trakcie okresu II wojny światowej. Wielu przedstawicieli państwa izraelskiego teraz znów usilnie stara się przekonywać międzynarodową opinię publiczną, że „polski naród był współodpowiedzialny za Holocaust”.

Właśnie przy okazji tej burzliwej dyskusji, w której pada tak wiele fałszywych zarzutów, warto postawić następujące pytanie: dlaczego Żydzi i przedstawiciele lewicowych środowisk politycznych są tak bardzo przekonani o tym, że „Polacy czynnie uczestniczyli w zbrodniach Holocaustu”?       

Jakiś czas temu na to pytanie odpowiedział mecenas Uri Huppert, który jako jeden z powodów wymienia fakt, że Żydzi po prostu nie są świadomi realiów historycznych. Nie wiedzą, że przed II wojną światową Polska była wielonarodowym krajem zamieszkiwanym także przez osoby nie czujące się Polakami, a zbrodnie dokonywane przez przedstawicieli innych narodów łatwo bardzo często przypisywane są nam.

Koniecznie przeczytaj: Fenomenalne wystąpienie Pawła Kukiza. Te słowa to najlepsza odpowiedź na kłamstwa izraelskich polityków oczerniających Polaków [WIDEO]

Czytaj też: Premier Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie do narodu polskiego. „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie” [WIDEO]

Myśmy przecież nie byli Węgrami, Rumunami, Słowakami, Austriakami, Ukraińcami, Litwinami, Łotyszami, Francuzami, czy innymi narodami, które współpracowały z Hitlerem. Dodatkowo mało kto na świecie wie, iż przedwojenną Polskę zamieszkiwały liczne mniejszości narodowe. Wszyscy, którzy byli polskimi obywatelami traktowani są jak Polacy, a przecież część obywateli polskich, to byli również Ukraińcy, którzy wcale nie uważali się za Polaków. Gdy więc trzecie pokolenie Żydów opowiada, że ich dziadkowie zostali wymordowani w Polsce, to mimo że często stali za tym Ukraińcy, to mówi się właśnie, że zamordowali ich Polacy. Bo kto mieszka w Polsce? Jasne, że Polacy.

Kolejnym ważnym czynnikiem służącym popularyzacji tych fałszywych oskarżeń, zdaniem Hupperta, jest skuteczna komunistyczna propaganda, która przez wiele lat przekonywała międzynarodową opinię publiczną, że Armia Czerwona „wyzwalała Polskę” od mieszkających w niej faszystów i antysemitów:

Dodatkowo, przedstawianiu Polaków jako faszystów i kolaborantów sprzyjała przez lata rosyjska propaganda, która okresie komunizmu została wyostrzona, a wręcz doprowadzona do perfekcji. Walcząc o komunistyczną i prosowiecką Polskę, Moskwa doskonale umiała reklamować na świecie polskich faszystów i antysemitów oraz zwalczającą ich wielką i bohaterską Armię Czerwoną. Ponieważ zaś w tej skierowanej do świata propagandzie polscy faszyści i wyzwoleńcza Armia Czerwona byli obecni przez kilkadziesiąt lat, to trudno się dziwić, że tak właśnie patrzy się powszechnie na polską historię i Polaków.

*Przytoczone powyżej fragmenty wypowiedzi mecenasa Uriego Huppera pochodzą z książki „Klincz? Debata polsko-żydowska” autorstwa Gabriela Kayzera.

 

Warto przeczytać: To nagranie ma pokazać całemu światu prawdę. Bez manipulacji, bez przekłamań – autentyczne kadry i rzetelne dane odnośnie II wojny światowej [wideo]

Podziel się