Szukaj

Dlaczego Polska spadła w rankingu wolności mediów? Wyjątkowo skandaliczne uzasadnienie!

11-05-2017 17:20
Niemiecki obóz koncentracyjny w Auschwitz-Birkenau Fot. Rodrigo Paredes / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Freedom House usunęła Polskę z grona krajów, w których według amerykańskiej organizacji istnieje pełna wolność mediów. Podane „wyjaśnienie” takich działań ciężko określić innym mianem niż skandaliczne.

W uzasadnienia wyników raportu w stosunku do Polski czytamy między innymi, że w naszym kraju nie ma wolności mediów, gdyż Prawo i Sprawiedliwość promuje narrację historyczną, która „w znacznym stopniu omija udział Polaków w okrucieństwach II wojny światowej”.

W ciągu roku rząd PiS próbował podważyć głosy w mediach, które kwestionowały historyczną narrację o winie polskiej ludności w dokonywaniu okrucieństw podczas II wojny światowej – tak brzmi jeden z punktów uzasadnienia.

Koniecznie przeczytaj: Grzegorz Schetyna zaprasza na Marsz Wolności z rockowym podkładem muzycznym w tle [WIDEO]

Czytaj też: Ranking największych firm na świecie w 2016 r.

Najbardziej skandaliczne jest to, że autorzy raportu sugerują, że nasz naród brał udział w Holocauście, a obecnie Polacy próbują się wybielać z rzekomych zbrodni masowo popełnianych na Żydach.

Pytanie tylko, czy taki zabieg dość rozpoznawanej na świecie organizacji, to kwestia kompletnej ignorancji, czy może jednak celowy zabieg, który ma za zadanie zrzucić na Polaków odpowiedzialność za zbrodnie dokonane w czasie II wojny światowej przez Niemców.

Sprawę skomentował m.in. dziennikarz Łukasz Warzecha.

Polska w rankingu zajęła 66 miejsce na 199 państw i terytoriów. W ubiegłym roku nasz kraj zajmował 55 pozycję. Mapę „wolności mediów” można zobaczyć tutaj.

Warto przeczytać: Dorota Stalińska apeluje o udział w Marszu Wolności [WIDEO]

Podziel się