Szukaj

Politycy PO protestowali, bo zobaczyli… polskie flagi. Przy okazji zaliczyli kompromitującą wpadkę [FOTO + WIDEO]

04-11-2017 10:18
Adamowicz i Pomaska w obronie flag Gdańska Fot. Agnieszka Pomaska / Facebook
Podziel się

Po decyzji podjętej przez nowego dyrektora Muzeum II Wojny Światowej wczoraj w południe odbył się protest, w którym udział wzięli: Agnieszka Pomaska, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i miejscy radni z PO. Politycy opozycji przy okazji zaliczyli kolejną wizerunkową wpadkę.

Przed budynkiem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku znajduje się pięć masztów. Do tej pory były one obsadzone przez flagi Muzeum, Miasta Gdańska, Unii Europejskiej i Polski. Dyrektor podjął jednak decyzję o zmianie – wszystkie cztery inne flagi zostały zamienione na biało-czerwone. Dla polityków Platformy to decyzja nie do przełknięcia.

Na Facebooku posłanki PO można  było przeczytać: Gdzie się podziały flagi Gdańska i Unii Europejskiej? To maszty przed Muzeum II Wojny Światowej. Jeszcze niedawno obok polskich flag powiewała tu flaga Gdańska i Unii Europejskiej. Oburzeni politycy zorganizowali protest, aby zwrócić uwagę na „palący problem”.

Koniecznie przeczytaj: W centrum Berlina powstanie pomnik upamiętniający Polaków zamordowanych podczas II wojny światowej?

Czytaj też: Samochód wjechał w tłum ludzi przed znanym muzeum w Londynie. Są ranni [FOTO + WIDEO]

Problem w tym, że flagi Gdańska nigdy przez muzuem nie było.

Intryga poseł Pomaski i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza polega na tym, że próbują wmówić, iż dyrektor muzeum kazał ściągnąć flagę Gdańska. Tyle, że... taka flaga nigdy przed Muzeum II Wojny Światowej nie wisiała. Wisiała tam biała flaga z logotypem Urzędu Miasta Gdańska, można zatem powiedzieć, że wisiał tam banner reklamowy gdańskiego Urzędu Miasta. Flagi Gdańska, która jest czerwona i zawiera dwa krzyże oraz koronę, nigdy tam nie było - powiedział rzecznik Muzeum II Wojny Światowej dla portalu niezalezna.pl.

Warto przeczytać: Te skandaliczne słowa powinny zostać zapamiętane na długo. Oto co Agnieszka Holland powiedziała o Polakach, którzy ratowali Żydów [WIDEO]

Podziel się