Szukaj

Co Żydzi sądzą o Polakach? Niezwykle wymowne odpowiedzi. „Tylko dla ludzi o mocnych nerwach” [wideo]

14-07-2018 23:50
Żydzi o Polakach Fot. bigm2000 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Podpisana ostatnio deklaracja polsko-izraelsko wcale nie zakończyła ataków środowisk żydowskich na nasz kraj. Wydaje się, że jest wręcz przeciwnie. Jeżeli jednak przyjrzeć się temu, jaką wiedzą na temat Polski i historii Holokaustu mają współcześni Izraelczycy, ciężko się temu dziwić.

Nie ma wątpliwości, że w Polsce, nawet przed wojną, był obecny zajadły antysemityzm i że dochodziło do pogromów, w których mordowano Żydów (na przykład pogrom w Przytyku w 1936 roku). W czasie wojny dziesiątki tysięcy Polaków brały udział w mordowaniu (w Jedwabnem i w innych miejscach) i w wydawaniu Żydów, którzy ukrywali się przed Niemcami

- pisze na łamach izraelskiego „Haaretz” Icchak Arad, badacz okresu Holokaustu i były dyrektor instytutu Yad Vashem, który krytykuje w ten sposób wspólną deklarację premierów Polski i Izraela.

Koniecznie przeczytaj: Polski rząd zmienił ustawę IPN po tym szantażu Izraela? Minister Emilewicz kilka dni temu dostała jasne ultimatum

Czytaj też: Mroczna tajemnica szefa Yad Vashem: „Służył w NKWD. Rabował cywilów. Miał być zamieszany w zabójstwa, w tym oficera AK”

Choć historyk zaznacza, że byli wśród Polaków byli tacy, którzy ratowali Żydów, to jego zdaniem, większość była bierna.

Warto tutaj zaznaczyć, że uważany za autorytet w Izraelu Arad ma dość kontrowersyjny życiorys, o czym pisaliśmy niedawno: Mroczna tajemnica szefa Yad Vashem: „Służył w NKWD. Rabował cywilów. Miał być zamieszany w zabójstwa, w tym oficera AK”

Niestety opinia wieloletniego szefa izraelskiego instytutu Yad Vashem nie jest w Izraelu odosobniona. Pokazuje to dość dobitnie poniższe nagranie z wypowiedziami obywateli Izraela.

Nagranie, które zostało przypomniane na portalu wykop.pl jest szeroko komentowane przez internautów. Wielu nie kryje oburzenia.

No i tak wygląda cała wiedza tych ludzi - nie wiedzą, nie byli, ich rodzice wyjechali przed wojną albo byli w partyzantce i wyjechali do Rosji. c$%#$ wiedzy o Polsce, c$%#$ faktycznych doświadczeń, ale to "HISTORIE, KTÓRE POWTARZAJĄ WSZYSCY, MOI RODZICE TEŻ". I oni chcą nas uczyć o historii, hahahahahahahahah. Polacy nie mają ich za co przepraszać.

"Każdy kto przeżył holokaust mówi, że byli źli dla Żydów" kto? Polacy czy kapo? Niemcy czy Rosjanie?

- pyta jedna z internautek.

Warto przeczytać: Izraelski negocjator wyśmiewa polski rząd: „Polska wycofała się z ustawy o IPN z podkulonym ogonem”

Podziel się