Szukaj

Cenckiewicz publikuje nieznane zdjęcie Wałęsy z Kiszczakiem

24-05-2017 00:26
Lech Wałęsa i Czesław Kiszczak Fot. Sławomir Cenckiewicz / facebook
Podziel się

Na fotografii, pochodzącej ze zbiorów Hoover Institution, widać Lecha Wałęsę stojącego pod rękę z Czesławem Kiszczakiem. Historyk opublikował zdjęcie zaledwie kilka dni po kolejnym ataku, który przypuścił na niego były prezydent.

Na facebookowym profilu Sławomira Cenckiewicza pojawiła się fotografia, przedstawiająca w dość zażyłej sytuacji Lecha Wałęsę i gen. Czesława Kiszczaka, zmarłego w 2015 roku byłego szefa MSW. Jak informuje historyk, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, zdjęcie otrzymał od Macieja Siekierskiego. Cenckiewicz nie podaje informacji na temat okoliczności powstania fotografii, jednak wygląd obu mężczyzn może wskazywać na koniec lat 80. lub początek lat 90. ubiegłego wieku.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa zapowiada, że do Polski przybędzie miliard imigrantów z Chin

Czytaj też: Były opozycjonista wspomina, że Wałęsa namawiał do zabijania milicjantów [WIDEO]

Sławomir Cenckiewicz opatrzył zdjęcie jedynie żartobliwym komentarzem: „Fotografia wygląda jak ślubna”.

Publikacja zdjęcia nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak Lech Wałęsa po raz kolejny – tym razem na swoim profilu facebookowym – zaatakował historyka, zarzucając mu bezprawie i kierując groźby pod jego adresem.

Obaj panowie, delikatnie mówiąc, nie darzą się szczególną sympatią. Sławomir Cenckiewicz jest współautorem (wraz z Piotrem Gontarczykiem) wydanej w 2008 roku książki „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”, w której zaprezentowane zostały dokumenty na temat współpracy Wałęsy ze służbami PRL. 

Warto przeczytać: Lech Wałęsa ma problem. ABW zajmuje się sprawą związaną z opublikowaniem dokumentu UOP

Podziel się