Szukaj

List Lecha Wałęsy do Wojciecha Jaruzelskiego. „Przy dobrej woli znajdziemy rozwiązanie” [foto]

11-12-2018 17:42
Sławomir Cenckiewicz Fot. Telewizja Republika / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Znany historyk prof. Sławomir Cenckiewicz opublikował zdjęcie listu kaprala Lecha Wałęsy do generała Wojciecha Jaruzelskiego. Internowany przywódca „Solidarności” prosił m.in. o spotkanie w celu wspólnego „przedyskutowania interesujących tematów”.

Prof. Sławomir Cenckiewicz w swoim tweecie poinformował, iż dokument jest datowany na 8.11.1982 roku:

Oryginał listu kaprala Wałęsy do generała Jaruzelskiego (oryginał w kolekcji Czesława Kiszczaka w Hoover Institution) z 8 XI 1982 r. Ileż kontekstów kryje ten uniżony liścik… I ileż ważnych archiwaliów jest poza Polską…

Jak się okazuje, Lech Wałęsa poprosił w liście o spotkanie w celu omówienia warunków porozumienia i przedyskutowania ówczesnych innych spraw politycznych:

Koniecznie przeczytaj: Sławomir Cenckiewicz o archiwum Kiszczaka: „Mamy kolejne potwierdzenie, że Lech Wałęsa był agentem SB”

Czytaj też: Lech Wałęsa komentuje publikację listu do Wojciecha Jaruzelskiego. „Cenckiewicz znowu masz pecha” [wideo+foto]

Wydaje mi się, że nadchodzi już czas wyjaśnienia niektórych spraw i działania w kierunku porozumienia. Trzeba było czasu aby wielu zrozumiało, co można i na ile można jeszcze po obu stronach.

Proponuję spotkanie i poważne przedyskutowanie interesujących tematów, a rozwiązanie przy dobrej woli na pewno znajdziemy.

Warto przeczytać: Lech Wałęsa poprosił Kancelarię Prezydenta i MSZ o pomoc w wyjeździe do USA. Internet kpi i przypomina [foto]

Podziel się