Szukaj

Czy Adolf Hitler przeżył II wojnę światową? FBI opublikowało dokumenty ze swojego śledztwa

24-04-2019 16:05
Adolf Hitler Fot. Bundesarchiv / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Jak wynika z tajnych dokumentów pochodzących z 1945 roku, FBI sprawdzała, czy Adolf Hitler uciekł do Argentyny. Wśród opublikowanych akt jest m.in. obszerna korespondencja dyrektora tej agencji z jego podwładnymi.

W dokumentach czytamy m.in., że FBI po około 14 dniach od momentu upadku Berlina otrzymała informację na temat dwóch tajemniczych łodzi, które miały przybić do wybrzeży Argentyny. To właśnie na jednej z nich miał znajdować się Adolf Hitler.

Wiadomość ta pochodziła od jednego z informatorów, który przekazał, iż wódz III Rzeszy przypłynął do Argentyny wraz z 50 osobami, głównie urzędnikami i ich rodzinami. Ta sama osoba przekazała również FBI nazwiska sześciu wysoko postawionych Argentyńczyków, którzy mieli odpowiadać za ukrycie Hitlera.   

Koniecznie przeczytaj: Francuscy naukowcy ogłosili wyniki badań uzębienia Adolfa Hitlera. „Nie ma wątpliwości, kiedy i jak zmarł wódz III Rzeszy”

Czytaj też: Sensacyjne odkrycie historyczne dokonane przez belgijskich uczonych. Afrykanie i Żydzi byli przodkami Adolfa Hitlera?

Ostatecznie śledztwo w tej sprawie zostało zamknięte. Okazało się bowiem, że informacje przekazane przez informatora miały by niekompletne. Ponadto amerykańska agencja nie zdołała zdobyć mocnych dowodów na potwierdzenie tego, iż najważniejsi hitlerowcy rzeczywiście dotarli do Argentyny.

Warto przeczytać: Hitler przeżył wojnę i ukrywał się w Kolumbii?! CIA ma takie informacje! Ujawniono sensacyjną notatkę i zdjęcie z… 1954 r. [FOTO]

Podziel się