Szukaj

Sensacyjne odkrycie historyczne dokonane przez belgijskich uczonych. Afrykanie i Żydzi byli przodkami Adolfa Hitlera?

08-11-2017 22:19
Adolf Hitler Fot. Bundesarchiv / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Jak podaje portal history.com, ostatnie badania genetyczne przeprowadzone przez belgijskich uczonych wskazują, iż Adolf Hitler mógł być blisko spokrewniony z grupami etnicznymi, które sam określał mianem ,,podludzi”.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, które upłynęły od śmierci wodza, prowadzono liczne dyskusje na temat jego przodków. Zaczęły pojawiać się różne kontrowersyjne teorie i spekulacje. Według opinii niektórych badaczy ojciec Hitlera, Alois był nieślubnym dzieckiem Żyda Leopolda Fraknebergera i Marii Schickelgruber, pokojówki, która pracowała dla jego rodziny. Dopiero póżniej wyszła ona za mąż za Georga Hiedlera, który podpisywał się jako „Hitler”. Pojawiła się również teoria zakładająca, iż przyszły wódz III Rzeszy był owocem kazirodczego związku, bowiem biologiczny ojciec Aloisa miał być jednocześnie dziadkiem matki Hitlera, Klary Pözl.

Koniecznie przeczytaj: Hitler przeżył wojnę i ukrywał się w Kolumbii?! CIA ma takie informacje! Ujawniono sensacyjną notatkę i zdjęcie z… 1954 r. [FOTO]

Czytaj też: Niemcy w absurdalny sposób ocenzurowali w grze Hitlera. Nie tylko to nie zgadza się z prawdą historyczną [WIDEO]

Dwaj belgijscy badacze, dziennikarz Jean Paul Mulders oraz historyk Mark Vermeeren połączyli razem siły, by wspólnie rozwiązać zagadkę pochodzenia Hitlera. W tym celu udało im się zebrać 39 próbek pochodzących od jego żyjących krewnych.

Badania genetyczne polegające na określeniu dominujących haplogrup, a więc zestawów chromosomów charakterystycznych dla danej populacji, wykazały, iż krewni Hitlera są potomkami mieszkańców Afryki, w szczególności plemion berberyjskich Algierii, Maroka, Libii i Tunezji. Posiadają bowiem oni dominującą haplogrupę E1b1b charakterystyczną dla ludzi pochodzących z tego rejonu świata.

W ramach prowadzonych badań, uczeni mają nadzieję pobrać materiał genetyczny Hitlera z fragmentu zakrwawionego materiału oraz jego szczęki, które obecnie przechowywane są w rosyjskim archiwum.      

Warto przeczytać: Nazistowska impreza studencka w Trondheim. Barmani przebrani za SS-manów serwowali drinki „Auschwitz”

Podziel się