Szukaj

Nie uwierzycie, z czym nie mogą sobie poradzić uczniowie angielskich podstawówek. W szkołach zajdą zmiany, aby ukryć problemy uczniów

28-04-2018 17:58
Dzieci w szkole Fot. Lucelia Ribeiro / Flickr / CC BY-SA 2.0
Podziel się

„The Telegraph” poinformował o zmianach w angielskich szkołach. Okazało się, że dzieci nie potrafią odczytać godziny z zegarów analogowych, dlatego podczas egzaminów będą je zastępowały zegary cyfrowe.

W Wielkiej Brytanii uznano, że czas zegarów analogowych w szkołach podczas egzaminów dobiegł końca. Ustalono, że wielu uczniów ma problemy z właściwym ustaleniem godziny podczas pisania testów. Ponadto tykanie zegara było stresujące.

Nauczyciele poprosili więc, aby zegary analogowe zastąpiły ich cyfrowe odpowiedniki. Głos w sprawie zabrał Malcolm Trobe, zastępca sekretarza generalnego stowarzyszenia zrzeszającego liderów szkół w Wielkiej Brytanii:

Koniecznie przeczytaj: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Czytaj też: Za wspieranie Alfiego Evansa ma wrócić do Włoch. Duchowny nie będzie mógł uczestniczyć w pogrzebie chłopca, musi opuścić Wielką Brytanię

To pokolenie nie jest już tak dobre w odczytywaniu godziny z tradycyjnego zegara jak poprzednie. Nie chcemy, by musieli podnosić ręce i pytać, ile czasu im zostało.

Trobe zaznaczył również, że mimo tej decyzji liczy na to, że uczniowie będą uczyli się opanowania umiejętności odczytywania zegarów analogowych.

Jednak nie jest to jedyny problem, z którym nie radzą sobie dzieci w szkołach. Pediatra Sally Payne oznajmiła, że uczniów coraz bardziej przerasta poprawne trzymanie długopisu czy ołówka w ręku:

Żeby to zrobić, potrzeba dużej kontroli mięśni w palcach. Dzieci potrzebują dużo ćwiczeń, żeby rozwinąć tę umiejętność. Łatwiej jest wręczyć dziecku tablet i zachęcić je do gier trenujących te mięśnie. Ale przez to nie są w stanie opanować podstawowej umiejętności potrzebnej do utrzymania ołówka w ręku.

Warto przeczytać: Uzbrojony mężczyzna napadł na stojące pod szkołą matki z dziećmi. Miał pecha. Jedna z kobiet wyciągnęła broń i strzeliła kilka razy [wideo]

Podziel się