Szukaj

Żakowski o udziale dzieci w proteście szkolnym. „Będą to wspominały, jak będą staruchami” [WIDEO]

10-03-2017 21:33
Jacek Żakowski, dzienniakrz Fot. Michał Józefaciuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Jacek Żakowski to jeden z przedstawicieli mediów, który nawet nie stara się ukryć swojej wyjątkowej niechęci do rządzącego Prawa i Sprawiedliwości. W czasie jednego z ostatnich wywiadów na antenie TOK FM dziennikarz doszedł do dość oryginalnego wniosku związanego z protestem przeciwko reformie edukacji.

Rodzice niechętni zmianom w szkolnictwie i likwidacji gimnazjów w formie protestu raz w miesiącu nie posyłają swoich dzieci do szkół. Uczniowie zabierani są wtedy między innymi na wykłady na temat tego, „po co tak naprawdę uczą się historii”.

To moja odpowiedź na zarzut, że nasz protest to wagary. To nie są wagary. To świadoma decyzja. My nie wikłamy naszych dzieci w politykę, bo już znalazły się w centrum takiego sporu. Bo reforma edukacji ma wyłącznie cel politycznie. Ktoś nasze dzieci w tę grę wciągnął. A my mówimy stop - nie zgadzamy się - mówiła Dorota Łoboda współorganizatorka strajku rodziców w „Poranku Radia TOK FM”.

Koniecznie przeczytaj: Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nowymi prowadzącymi „Studio Polska” w TVP Info

Czytaj też: Smutna dola Tomasza Lisa? „Mamy być upokorzeni, opluci, pogrążeni, zgwałceni, niezdolni do oporu” [WIDEO]

Ciekawsze jednak stwierdzenie padło z ust dziennikarza prowadzącego wywiad. Jacek Żakowski sugerował bowiem, że udział w proteście przeciw reformie edukacji będzie miał wręcz epokowe znaczenie dla uczestniczących w nim dzieci i zaważy na całym ich życiu.

Ja myślę, że dla tych dzieci, które będą brały udział w tych wydarzeniach, to będzie bardzo ważne doświadczenie. Będą to wspominali, jak będą staruchami opowiadającymi wnukom o swoim dzieciństwie, jeśli świat będzie tak długo trwał. Będą wspominali, że brali udział w proteście szkolnym, żeby PiS nie niszczył systemu edukacji – powiedział dziennikarz.

Warto przeczytać: Jacek Międlar jako… aktor w serialu paradokumentalnym. „No i po ch*j żeś pan dzwonił?” [WIDEO]

Podziel się