Szukaj

Nauczycielka z Białegostoku: „Nie dopuścić uczniów, nie klasyfikować ich. Nie wydać świadectw” [wideo]

10-04-2019 20:11
Szokująca wypowiedź protestującej nauczycielki Fot. Polub PiS / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Jedna z protestujących nauczycielek z Białegostoku w trakcie rozmowy z TVN24 zasugerowała, że pedagodzy są gotowi na zaostrzenie strajku. Jak przyznała, w tym celu mogą wstrzymać klasyfikowanie uczniów oraz wydawanie im świadectw potwierdzających ukończenie danej szkoły.

Strajkująca nauczycielka ze szkoły podstawowej nr 5 w Białymstoku wprost przyznała, że w celu zaostrzenia strajku są gotowi na wstrzymywanie promocji uczniów i niewydawanie im świadectw.

Koniecznie przeczytaj: Posłanka ostro o proteście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj też: Prezes ZNP twierdzi, że nie ma nic wspólnego z KOD-em. Czy aby na pewno?

Jak zauważa portal „Do Rzeczy”, w podobnym tonie w połowie marca br. wypowiadał się szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz:

Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy, to edukacji grozi kompletny kataklizm. Za promocję uczniów do wyższych klas oraz promocję stanowiącą ukończenie szkół odpowiadają Rady Pedagogiczne. Gdyby strajkujący podjęli decyzję o masowym wstrzymaniu promocji, wszyscy polscy uczniowie... nie zdaliby do kolejnej klasy lub szkoły. Rekrutacja na studia również zostałaby sparaliżowana. To całkowity zastój dla całego systemu edukacji.

Warto przeczytać: Pyta.pl żartuje na demonstracji ZNP. Reakcja protestujących wyjątkowo agresywna [WIDEO]

Podziel się