Szukaj

Najlepsi nauczyciele tylko dla imigrantów? Nowy, absurdalny pomysł wicepremiera Szwecji i ministra edukacji

24-10-2017 19:21
Jan Björklund Fot. Albin Olsson / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Najlepsi nauczyciele w Szwecji nie powinni uczyć szwedzkich studentów, ale nowo przybyłych imigrantów. Na taki pomysł wpadł przywódca Liberalnej Partii, minister edukacji i wicepremier Szwecji - Jan Björklund.

Jego zdaniem Szwecja musi skupić się na edukacji nowo przybyłych uczniów - imigrantów. - Chce to osiągnąć, między innymi, dając im najlepszych nauczycieli w kraju.Pieniądze powinny być zainwestowane głównie w szkoły dla dzieci imigrantów, aby móc opłacić im najlepszych profesorów - powiedział w rozmowie z SVT.

Björklund pragnie także rozszerzyć nową politykę szkolną dla tych nastolatków, którzy w najbliższym czasie przyjadą do Szwecji. - Nie wystarczy, że tylko przez kilka lat chodzą do szkoły, a potem ich edukacja się zatrzymuje. Istnieje szeroki wachlarz środków potrzebnych do podniesienia wyników imigrantów w szwedzkich szkołach - podsumował.

Koniecznie przeczytaj: Przerażające nagranie ze Szwecji. Imigranci wpadli w furię i zaczęli okładać przypadkowych ludzi krzesłami [WIDEO]

Czytaj też: Gerard Depardieu twierdzi, że imigranci są... „jedyną szansą” dla Europy

Nie wiadomo, jak wielki zapał do nauki będą mieli nowi przybysze i jak na ten pomysł zapatrują się najlepsi wykładowcy w Szwecji. Wątpliwe, czy będą chętni szukać zatrudnienia w niemal „wojennej strefie”, jaką są szkoły dla uchodźców. Należy jednak pamiętać, że to Szwecja. Tam kosztem rdzennych mieszkańców może wydarzyć się wszystko.

Warto przeczytać: Szwecja: politycy chcą likwidacji własnego państwa. Apelują o utworzenie „Europejskiej Federacji”

Podziel się