Szukaj

Joanna Schmidt niechcący zdradziła rzeczywisty powód strajku ZNP [WIDEO]

28-03-2017 23:11
Joanna Schmidt, Nowoczesna Fot. Fakty RMF FM / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Joanna Schmidt była we wtorek gościem Marcina Zaborskiego w „Popołudniowej rozmowie” w radiu RMF FM. Kiedy wieceprzewodnicząca Nowoczesnej została zapytana o protest Związku Nauczycielstwa Polskiego, posłanka niechcący zdradziła jego rzeczywisty powód.

ZNP od wielu już miesięcy krytykuje planowaną przez rząd reformę edukacji, jednak aż do tej pory nikt nie przyznawał w sposób otwarty, jakie są rzeczywiste cele przeprowadzania kolejnych protestów.

Wiceprzewodnicząca ugrupowania Ryszarda Petru w czasie wywiadu w radiu RMF FM okazała się wyjątkowo szczera, kiedy poruszono ten temat.

Inne postulaty, na które wskazuje ZNP są tylko pretekstem do tego, aby był ten protest. Ten protest jest przeciwko reformie edukacji, przeciwko temu, jak minister Zalewska potraktowała nauczycieli – oświadczyła posłanka Nowoczesnej.

Koniecznie przeczytaj: Katarzyna Lubnauer ciągle czeka na telefon od Sławomira Neumanna [WIDEO]

Czytaj też: Dziennikarka pyta Joannę Schmidt i Ryszarda Petru o przeczytane książki [WIDEO]

Prowadzący rozmowę wydawał się naprawdę zdziwiony i postanowił dopytać, czy w takim razie postulaty dotyczące podwyżki wynagrodzenia dla nauczycieli, to także pretekst.

Panie Redaktorze, nie mogą nauczyciele strajkować jako sprzeciw wobec rządu, więc te podwyżki to jest sprzeciw pośrednio wobec rządu – potwierdziła Schmidt.

Warto przeczytać: Żakowski o udziale dzieci w proteście szkolnym. „Będą to wspominały, jak będą staruchami” [WIDEO]

Podziel się