Szukaj

Prezes ZNP twierdzi, że nie ma nic wspólnego z KOD-em. Czy aby na pewno?

10-10-2016 16:01
Sławomir Broniarz na marszu KOD Fot. Twitter / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W szesnastu miastach wojewódzkich odbywają się dzisiaj protesty nauczycieli przeciw reformie edukacji planowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Kieruje nimi Związek Nauczycielstwa Polskiego, na czele którego stoi Sławomir Broniarz. Prezes ZNP, odpowiadając na zarzuty o organizowanie demonstracji w porozumieniu z KOD, jednoznacznie odcina się od związków z ruchem Mateusza Kijowskiego. Niektórzy postanowili odświeżyć mu pamięć.

Minister edukacji, Anna Zalewska na piątkowej konferencji powiedziała, że protesty organizowane są wspólnie przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i KOD, zarzuciła też Sławomirowi Broniarzowi, że ten uprawia politykę.

(…) prezes Broniarz jest politykiem. Jego udział i towarzystwo pana Mateusza Kijowskiego pokazują, że jest to zaplanowana wspólnie z KOD-em akcja. Nie wiem, czy wszyscy członkowie ZNP wyrazili zgodę na zapisanie ZNP do KOD-u – powiedziała Zalewska.

Koniecznie przeczytaj: Mizerna frekwencja na marszu KOD w Warszawie. Kijowski przed marszem: Frekwencja będzie dla nas sygnałem, co dalej

Czytaj też: Kijowski przeprasza za wstawienie Dmowskiego na swój profil

Broniarz zareagował oburzeniem i zapowiedział, że jeżeli nie otrzyma przeprosin, a minister nie opublikuje sprostowania, możliwe, że zgłosi sprawę do sądu.

Prezes ZNP zapewnia, że nie jest i nigdy nie był członkiem Komitetu Obrony Demokracji.

Wiele osób jednak zapewnienia Broniarza podaje w wątpliwość, zwłaszcza w kontekście jego niedawnego zaangażowania na marszach KOD-u.

Warto przeczytać: Kijowski przekonuje, że jest inwigilowany. Jego pewność wynika z… działalności kontrwywiadowczej

Podziel się