Szukaj

Polska młodzież nie ma podstawowej wiedzy o otaczającej ją rzeczywistości [WIDEO]

17-06-2017 16:35
Matura to bzdura Fot. Radek K. / twitter / screen Twitter
Podziel się

Krótkie nagranie pokazuje zatrważający stan wiedzy polskiej młodzieży. Młodzi ludzie nie mają pojęcia nie tyko o najnowszej historii czy polityce, ale nawet nie znają sąsiadów naszego kraju. Kolejny głos w debacie o reformie edukacji?

Ostatnie wydarzenia w związku z miesięcznicą smoleńską, a zwłaszcza aktywny udział w proteście Władysława Frasyniuka, dobitnie pokazują, że jedną z osi ostrego sporu politycznego w Polsce jest stosunek do postaci naszej najnowszej historii.

Dla środowisk lewicowych trudne do zaakceptowania jest krytyczne podejście ich oponentów do postaci, które obóz okrągłostołowy stawia na piedestale jako bohaterów narodowych.

Koniecznie przeczytaj: Działaczka Razem znokautowana w „Młodzież kontra” przez Dominika Tarczyńskiego [WIDEO]

Czytaj też: Młodzież w Sejmie o historii Polski i o niszczącym wolność socjalizmie [WIDEO]

Ostatnio, w dużej mierze na własne życzenie, „odbrązowieniu” uległa postać Władysława Frasyniuka, opozycjonisty z lat 80. ubiegłego wieku.

Okazuje się jednak, że najmłodsze pokolenie Polaków nie jest w stanie świadomie zająć stanowiska w politycznym sporze, ponieważ… nie ma pojęcia o najnowszej historii, wydarzeniach politycznych ostatnich lat a nawet nie zna czołowych postaci życia politycznego.

Poziom wiedzy polskiej młodzieży już od lat demaskuje autor kanału „Matura to bzdura”. Na opublikowanym niedawno nagraniu widać, że zaczepiani na ulicy i w centrum handlowym młodzi ludzie nie rozpoznają na zdjęciu… Tadeusza Mazowieckiego. Zmarły przed czterema laty pierwszy premier III RP do ostatnich dni pozostawał aktywnym uczestnikiem życia politycznego. Dla obecnej opozycji jest jedną z najważniejszych postaci najnowszej historii Polski, symbolem demokratycznych przemian.

Kilka lat temu Janusz Palikot propagował obniżenie wieku wyborczego do 16 lat. Jak widać na załączonym nagraniu, trudno decyzję o losach państwa złożyć w ręce ludzi, którzy… nie wiedzą, z jakimi krajami graniczy Polska.

Warto przeczytać: Zatrważające wyniki matury. Młodzi ludzie nie mają pojęcia o otaczającej ich rzeczywistości

Podziel się