Szukaj

Nowe taśmy z „Sowa i Przyjaciele”. Jednym z wątków… poglądy polskich internautów. „Zrobili badania...” [WIDEO]

23-08-2017 17:33
taśmy  „Sowa i Przyjaciele”, Radosław Sikorski, Jacek Krawiec Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

TVP Info opublikowało dzisiaj kolejną część taśm z rozmowami Radosława Sikorskiego i Jacka Krawca, które zarejestrowano w lutym 2014 r. w warszawskiej restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Tym razem głównym wątkiem jest edukacja i poglądy polskich internautów.

Były minister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL oraz były prezes Orlenu rozmawiali o edukacji swoich dzieci. Jacek Krawiec zastanawiał się, do jakiej szkoły posłać syna. Sikorski przy okazji przeszedł do oceny polskich uczelni i w niewybrednych słowach powiedział, co myśli o tutejszych rektorach.

Jacek Krawiec: On chce bardzo do Stanów. W Anglii dostał oferty z Bath i z Bristol i dostał dzisiaj z Hong-Kongu. Jestem w Hong-Kongu 26 na parkingu szanghajskim. [niezrozumiałe] To było dosyć łatwo ofertę dostał. A na Stany odpowiedzi czeka, bo to w grudniu dopiero aplikował. Wszędzie tam zdawał do tych wszystkich z górnej półki. Zobaczymy, gdzie on tam [niezrozumiałe]. Ja mu odradzałem. Mówię: kurcze, rok wcześniej do szkoły poszedł. Ja mówię: chłopak tak daleko, że lepiej, żeby był w Anglii. Pojechał na summer camp na Oxford, powiedział, że nuda, nie? Nie pasuje mu Anglia, temperamentem. I przestałem, wiesz, się w to wtrącać. Jak byłem z nim, zrobiliśmy taki objazd uniwersytetów w Stanach, zaczęliśmy sobie od Columbia i NYU i pojechaliśmy do Bostonu, na MIT i na Harvard, a potem na Georgetown do Waszyngtonu, potem na Zachodnie Wybrzeże – Berkeley, UCLA i Stanford. Jak zobaczyłem te, k***a, kampusy, to wszystko, te budżety w tych uczelniach, 5 miliardów taki Stanford rocznie ma budżet – zwierzał się Krawiec.

Koniecznie przeczytaj: Wyciekły nowe taśmy z Radosławem Sikorskim! Tych słów Grzegorz Schetyna mu raczej nie wybaczy... [WIDEO]

Czytaj też: Poseł PO w czasie programu na żywo usłyszał nagranie: „Halicki, to mój sąsiad, to jest, ku**a, debil” [WIDEO]

Radosław Sikorski: - Nie, to nie jest budżet, to jest chyba [niezrozumiałe].

Jacek Krawiec: - Endowment z tego jest jedna trzecia. 5 miliardów to pieniądze, które mają do wydania. Jedną trzecią mają właśnie z endowment, drugą jedną trzecią mają z dotacji i jedną trzecią mają z inwestowanych pieniędzy. Więc, pięć miliardów to jest, k***a, taaak duży biznes. Masakra.

Radosław Sikorski: - Wiesz, oni rozumieją to czego nasi, k***a, nieroby, ci wszyscy rektorzy, nie rozumieją. Że wiesz, główne finansowanie uniwersytetów to może być z [niezrozumiałe].

Jacek Krawiec: - Tak.

Radosław Sikorski: - Tylko musisz mieć bazę danych.

Jacek Krawiec: - Absolutnie.

Radosław Sikorski: - Się k***** m nie chce. Łatwiej jest naszczekać na rząd, żeby dał, wiesz.

Ciekawe opinie padły również przy okazji omawiania nadchodzących wyborów parlamentarnych.

Ja nie wierzę, żeby naród, jak przyjdzie do wrzucenia kartki, żeby naród chciał Kaczora na premiera, a Macierewicza na ministra obrony. Po prostu nie wierzę – mówił Radosław Sikorski.

Krawiec wyjaśnił z kolei, dlaczego PO nie przegłosowała ustawy o możliwości głosowania przez internet.

Pytałem się kiedyś właśnie Igora, czemu nie przegłosowali ustawy o tym głosowaniu przez internet, to mówi, że zrobili badania i internet to jest, k***a, PiS, Palikot i to jest Korwin. (…) Że to się nie opłaca – mówił Krawiec.

Warto przeczytać: Ważne oświadczenie szefa węgierskiej dyplomacji. „Polscy przyjaciele zawsze mogą na nas liczyć”

Podziel się