Szukaj

Kurator ostrzega przed Halloween

13-10-2016 12:23
Halloween - grafika z czarną dynią i nietoperzami
Podziel się

Kurator oświaty w województwie kujawsko-pomorskim wystosował apel, w którym zaleca, aby nie organizować w szkołach zabaw z okazji Halloween. W liście skierowanym do dyrektorów szkół Marek Gralik podkreśla, że anglosaskie „święto” czyni zamieszanie w umysłach dzieci i młodzieży.

W swoim apelu, kujawsko-pomorski kurator i były radny PiS argumentuje, że Halloween jest zachodnim zwyczajem całkowicie sprzecznym z polskimi tradycjami.

W naszej polskiej tradycji (1 listopada – przypomina SI) jest czasem zadumy i wspomnień o tych, których już wśród nas nie ma. Niektóre szkoły, w ramach przygotowań do tego dnia, ale również w poczuciu obowiązku, porządkują cmentarze, szczególnie miejsca pochówków żołnierzy poległych w walkach o wolność ojczyzny – pisze w swoim liście Marek Gralik.

Koniecznie przeczytaj: Rosja: prokuratura zbada, czy obchody Halloween są legalne

Czytaj też: Sąd znowu poparł transseksualistów! W USA mogą sikać, gdzie chcą! Zwłaszcza w szkołach

Marek Gralik dodaje też, ze urządzanie halloweenowych zabaw w szkołach może negatywnie oddziaływać na psychikę dzieci, szczególnie z upośledzeniem umysłowym.

Przebieranie się za upiorne postacie nie niesie ze sobą absolutnie żadnych wartości, a w przypadku dzieci z upośledzeniem umysłowym (a takie sytuacje w szkołach naszego województwa występują) jest wręcz niedopuszczalne, gdyż bardzo negatywnie odbija się na ich psychice – dodaje kurator.

 

Warto przeczytać: Gajewska z PO krytykuje reformę edukacji i przy okazji… robi błąd w pisowni!

Podziel się