Szukaj

Kto wygrał Powstanie Warszawskie i z kim walczył Piłsudski? Odpowiedzi młodych Polaków zdumiewają [wideo]

29-11-2018 15:01
Matura to bzdura Fot. Matura to bzdura / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Reporter popularnego programu „Matura to bzdura” przepytał kilka napotkanych osób z ich wiedzy historycznej. Odpowiedzi, jakie uzyskał nie napawają zbytnim optymizmem. Wynika z nich, że wielu młodych Polaków w ogóle nie kojarzy najważniejszych dla Polski postaci i wydarzeń.

W poniższym odcinku programu pytano młodych mieszkańców Warszawy o zagadnienia związane ze stolicą Polski. Większość uczestników sondy nie potrafiła odpowiedzieć, kto wygrał Powstanie Warszawskie i kto jest aktualnym prezydentem stolicy. Na pytanie o Bitwę Warszawską, jeden z nastolatków stwierdził, że Józef Piłsudski walczył z… Krzyżakami.

Nagranie poniżej:

Niewiele lepiej wypadła sonda z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Tylko jedna osoba potrafiła odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie pytania. Inni mylili Kopernika z Krzysztofem Kolumbem lub twierdzili, że w Bitwie o Anglię Brytyjczycy zmierzyli się z… Amerykanami.

Koniecznie przeczytaj: Powstanie Warszawskie według polskich celebrytów. Kompromitacja modela w czasie transmisji live [WIDEO]

Czytaj też: Ciekawa sonda na stronie policji. Zdecyduj, czy chcesz, aby policyjne interwencje były nagrywane [SONDA]

Film poniżej:

Warto przeczytać: Nocne starcie wilków z żubrami w śnieżycy. Zgadnijcie, kto wygrał [WIDEO]

Podziel się