Szukaj

Gajewska z PO krytykuje reformę edukacji i przy okazji… robi błąd w pisowni!

Posłanka PO, Kinga Gajewska-Płochocka, styczeń 2016 Fot. Tomasz Kiełczewski / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Facebookowy fanpage „Kamieni Kupa” opublikował ciekawy mem z Kingą Gajewską w roli głównej. Okazuje się, że posłanka Platformy Obywatelskiej, krytykując na Twitterze planowane przez rząd zmiany w systemie oświaty - zrobiła błąd w zdaniu! W komentarzu na profilu Radiowej Jedynki Gajewska napisała, że reforma edukacji jest zupełnie „nie przemyślana” (zamiast „nieprzemyślana”). Wydaje się więc, że posłanka PO powinna najpierw zastanowić się na jakością swojego wykształcenia, zanim zacznie doradzać innym w sprawach związanych z edukacją.

Przypomnijmy, że Kinga Gajewska-Płochocka ukończyła politologię na Uniwersytecie Warszawskim, jest doktorantką na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, dodatkowo rozpoczęła studia prawnicze na tej uczelni. 26-letnia posłanka na Sejm z edukacją miała więc trochę do czynienia, tym bardziej dziwi brak umiejętności stosowania przez nią zasad polskiej ortografii.

 

Zarówno Gajewska, jak i cała Platforma Obywatelska od wielu już miesięcy krytykują pomysły Prawa i Sprawiedliwości dotyczące zmian w systemie oświaty. Największy spór toczy się wokół reformy gimnazjów, które obecny rząd chce powoli wygaszać.

Koniecznie przeczytaj: PO i PSL grozi utrata subwencji

Czytaj też: Kaczyński ma dwóch nowych zastępców. Prezes PiS postawił na zaufanych ludzi

Warto przeczytać: Sejm odrzucił wniosek PO o odwołanie marszałka Sejmu

Podziel się