Szukaj

Zaskakujące słowa o CETA: „Nie dajmy się wkręcać lewakom!”

18-10-2016 13:20
Protesty przeciw CETA w Niemczech Fot. BUNDjugend Berlin / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Umowa o wolnym handu między Unią Europejską a Kanadą budzi wiele kontrowersji już od wielu miesięcy. Protesty przeciwko CETA, które odbywały się niedawno w Warszawie, poparły m.in. PSL, Kukiz’15, SLD, Razem. Swoje manifestacje urządzały też środowiska narodowe (ONR, Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy). Tym razem jednak, jeden ze znanych polityków wypowiedział się w tej kwestii w zupełnie innym tonie.

Przemysław Wipler (Wolność, KORWiN) stwierdził, że zapoznał się z treścią CETA i uważa, że jest ona korzystna dla Polski. Zaznaczył, że jego zdaniem głosy krytyczne wysuwane przeciwko temu porozumieniu związane są głównie z „lewacką” retoryką.

Jeżeli ktoś się pyta człowieka z partii Wolność, co zamiast UE, to możemy odpowiedzieć: coś takiego jak CETA. Umowa CETA w przypadku Kanady, daje Kanadyjczykom – de facto również Amerykanom i Meksykanom, ponieważ oni działają w ramach wspólnego obszaru wolności ekonomicznej i gospodarczej, czyli w ramach umowy NAFTA – ludziom z Kanady, firmom z Kanady to, co dobre w UE. Daje wolność handlu, wolność przysyłania towarów, ułatwienia dla prowadzenia inwestycji kapitałowych, dla prowadzenia działalności usługowej, działalności produkcyjnej, przysyłania pracowników celem świadczenia usług – mówił Wipler.

Koniecznie przeczytaj: Ważna decyzja Sejmu ws. ratyfikacji CETA

Czytaj też: Ziobro postawił się rządowi! Zablokuje CETA?

Wiceprezes partii Wolność odniósł się też do szeroko poruszanej ostatnio kwestii sądów arbitrażowych w ramach CETA, wskazując, że podobne rozwiązania już obowiązują w Polsce. Wipler wymieniał też na korzyści wynikające ze zniesienia ceł. Całe nagranie z wypowiedzią członka partii Wolność ws. CETA poniżej:

Słowa polityka zdążył już skrytykować na swoim Twitterze Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego, który napisał, że „korwinowcy” stają po stronie PiS, dążąc do „globalizacji gospodarczej i swobodnej cyrkulacji kapitału”.

Warto przeczytać: Morawiecki poparł CETA! Negocjacje w sprawie umowy o handlu UE z Kanadą od początku były tajne

Podziel się