Szukaj

Zapadła decyzja ws. podwyżek opłat za wodę

19-10-2016 10:23
Czarny kran z lejącą się wodą
Podziel się

Rafał Bochenek, rzecznik rządu w rozmowie z PAP oświadczył, że nie będzie podwyżek opłat za wodę dla konsumentów i przedsiębiorców. Stawki pozostaną takie same jak w 2016 r. Decyzja w tej sprawie zapadła na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów, na którym zatwierdzono nowelizację Prawa wodnego.

Zgodnie z osobistą decyzją pani premier nie będzie żadnych podwyżek opłat za wodę, obowiązywać będą takie same opłaty jak w 2016 r. - zarówno te dotyczące przedsiębiorców, jak i konsumentów – taką informację przekazał Rafał Bochenek po posiedzeniu Rady Ministrów, na którym przyjęto między innymi projekt Prawa wodnego.

Podwyżki cen wody były przewidziane w omawianym wczoraj projekcie dotyczącym zmian w prawie wodnym. Stawka za 1 metr sześcienny wody miała wynosić od 15 do 40 gr dla gospodarstw domowych. Podwyżkami planowano objąć także produkcję rolną, przemysłową i branże energetyczną. Wyższe koszty ponosiliby także hodowcy ryb.

Koniecznie przeczytaj: Rumunia: zlikwidowano naraz ponad setkę opłat i podatków, w tym abonament RTV

Czytaj też: Nowoczesna za odrzuceniem projektu wprowadzającego kary za „polskie obozy śmierci”

Stawka dla przemysłu miała wynieść 70 gr za 1 metr sześc. wody podziemnej i 30 gr za metr sześc. wód powierzchniowych.

Projekt przewidywał również podniesienie tzw. opłat za utraconą wodę w wysokości 1 zł za 1 metr kw. powierzchni utwardzonej w skali roku.

Warto przeczytać: Ponad 1500 lat więzienia za wielokrotne gwałcenie córki

Podziel się