Szukaj

Morawiecki odbierze 500 plus na drugie dziecko? : „Pewnie tak by się dało. Porozmawiam o tym z rządem i PiS”

29-10-2017 15:47
Morawiecki, 500 plus
Podziel się

Wicepremier i minister rozwoju rozważa wprowadzenie zmian do obecnego programu socjalnego 500+. Mateusz Morawiecki ma na ten temat porozmawiać z rządem i członkami Prawa i Sprawiedliwości – poinformował „Fakt”.

Mateusz Morawiecki razem z innymi politykami wziął udział w Debacie Wicepremierów 2017 w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W czasie wymiany poglądów Henryk Goryszewski, wicepremier w rządzie Hanny Suchockiej, poddał pomysł, aby zwiększyć pomoc finansową państwa na trzecie i kolejne dziecko, a obniżyć wysokości dodatku na drugie.

Zamiast 500 na drugie dziecko przysługiwałoby 300 złotych, ale na trzecie już 700, a na czwarte nawet 1000 zł lub więcej – zaproponował Goryszewski.

Koniecznie przeczytaj: Joanna Mucha zmieniła zdanie. Posłanka PO chwali program 500 plus [WIDEO]

Czytaj też: Szczyt hipokryzji w medialnej wypowiedzi polityka PO. Borys Budka „wie”, jak uratować najważniejszy rządowy program [WIDEO]

Pewnie tak by się dało – odpowiedział minister Morawiecki, zapowiadając, że poruszy tę kwestię w rozmowie z rządem oraz przedstawicielami PiS.

Entuzjazm ministra rozwoju wynika zapewne z tego, że po takim zmodyfikowaniu programu „500 plus”, rząd mógłby sporo zaoszczędzić - „trzecich” i „czwartych” dzieci w Polsce jest zdecydowanie mniej niż „drugich”.

W prowadzonym przez Grzegorza W. Kołodko spotkaniu wzięli udział jeszcze Waldemar Pawlak, Marek Belka, Janusz Piechociński, Marek Borowski i Janusz Steinhoff.

Warto przeczytać: Morawiecki: „Trzeba nazwać tych zbrodniarzy. To nie byli naziści, kosmici nie wiadomo skąd. To byli Niemcy” [WIDEO]

Podziel się