Szukaj

Szokujące informacje ujawnione przez jednego z producentów. Wysoka cena masła w Polsce jest wynikiem spisku sieci handlowych?

08-11-2017 13:11
Chleb smarowany masłem
Podziel się

Jak podaje portal wp.pl, manager reprezentujący jedną ze znaczących mleczarni w Polsce zasugerował, iż wysoka cena masła może być wynikiem spisku zawiązanego przez największe sieci handlowe w naszym krajów.

Chcący zachować anonimowość dyrektor stwierdził:

Masło już tanieje u producentów. Możecie ostrzec konsumentów, że teraz już tylko chciwość marketów każe im trzymać wysokie ceny na ten podstawowy produkt.

W dalszej części rozmowy ujawnił, iż już od 1 listopada obniżył cenę tego produktu o 20%. Teraz więc masło powinno kosztować niewiele ponad 5 zł.

Jak możemy zauważyć, znaczna część sklepów nadal podtrzymuje wysokie ceny. Według danych pochodzących z monitoringu cen prowadzonego przez portal dlahandlu.pl, za 200-gramową kostkę masła trzeba zapłacić około 6,50 zł.

Odnosząc się do tego zjawiska manager powiedział:

Z naszej firmy masło wyjeżdża w cenie 4,90 zł za kostkę, nie ma już uzasadnienia dla 2 złotych narzutu w sklepie. Powinno być 5,50 zł, wszystko powyżej wynika z żądzy zysku handlowców w marketach.

Niestety niewiele wskazuje na szybką poprawę obecnej sytuacji. Rozmówca portalu wp.pl stwierdził:

Sklepy chcą odbić sobie straty z ostatnich czterech miesięcy. Gdy masło było drogie, obniżyły własną marżę do minimum, aby nie straszyć klientów ceną powyżej 7 zł. Teraz masło staniało w hurcie, ale klienci już się trochę przyzwyczaili do wysokich cen. Sklepy to wykorzystają. Słyszałem, że do świąt Bożego Narodzenia nie będzie znaczących obniżek na sklepowych półkach. Dlaczego akurat do świąt? Bo to czas intensywnych zakupów, podczas których konsumenci w mniejszym stopniu przejmują się rachunkami.

Koniecznie przeczytaj: Tak zagraniczne sieci handlowe zarabiają na Polakach. Wymowne zestawienie

Czytaj też: Ostre starcie pomiędzy byłą muzułmanką a wyznawcą Allaha. Kobieta ujawnia oblicze islamu i… obnaża głupotę swojego rozmówcy [WIDEO PL]

W październiku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wszczął postępowanie w sprawie wysokich cen masła. Pod jego lupą znalazły się największe sieci handlowe działające w naszym kraju. Obecnie sprawdzana jest korespondencja prowadzona przez właścicieli i ich dostawców.

A tymczasem w sklepach w Polsce:

Warto przeczytać: Róża Thun groźnym głosem „tłumaczy”, dlaczego głosowała za rezolucją przeciwko Polsce [WIDEO]

Podziel się