Szukaj

„Rząd staje się rządem socjalnym, ale brakuje na ten socjal pieniędzy”

03-10-2016 12:12
Marek Jakubiak, Kukiz 15 Fot. Endecja / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Marek Jakubiak, poseł ruchu Kukiz'15 i członek stowarzyszenia Endecja skrytykował proponowane przez rząd zmiany w prawie. Według niego nowe ustawy to większe rozdawnictwo publicznych pieniędzy, a które Polaków nie stać. Jakubiak w wywiadzie dla TVP dodał też, że minister finansów Paweł Szałamacha został odwołany, gdyż sprzeciwiał się nieodpowiedzialnej polityce rządu, która obciążała budżet państwa.

Polityk zaznaczył w rozmowie na antenie TVP, że polityka socjalna państwa opiera się o „prawo domina”. Jakubiak powiedział, że jeżeli teraz rząd rozdaje 500 zł na dziecko, to niedługo dodatkowych pieniędzy zażądają kolejne grupy: urzędnicy, lekarze, pielęgniarki, policjanci, wojskowi, a następnym roszczeniom finansowym wobec państwa nie będzie końca.

Jeżeli państwo będzie tak drogie jak jest dzisiaj, to nas, obywateli nie stać na utrzymanie tego państwa. Państwo musi być racjonalnie zorganizowane. Nie może być 600 tys. urzędników, ze średnią pensją 4800 złotych, dlatego, że nie starcza dla nich pieniędzy. My, gospodarka nie jesteśmy w stanie wygenerować na większą ilość podatków – powiedział Jakubiak.

Koniecznie przeczytaj: Kukiz’15 nie składa broni po przyjęciu polsko-ukraińskiej „wspólnej” deklaracji - publikuje spot „Dzień Hańby”

Czytaj też: „Bolesław Wałęsa” w TVP. Przejęzyczenie?

Poseł ruchu Kukiz’15 wskazał też jasno, skąd będą pochodziły pieniądze na realizację populistycznych obietnic Prawa i Sprawiedliwości:

Rząd staje się rządem niestety socjalnym, a brakuje na ten socjal pieniędzy. Minister finansów mówi: “Nie ma tych pieniędzy! Jak ja Wam zrobię?”. Dziś dowiedzieliśmy się od pana wicepremiera, że “musimy zarobić”. Nie “my” musimy zarobić, ale “Wy”, szanowni Państwo.

O tym jak minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wyciągnie z kieszeni podatnika dodatkowe 30 miliardów zł, pisaliśmy tutaj: Morawiecki ściągnie z kieszeni podatników dodatkowe 30 miliardów zł!

Warto przeczytać: Kukiz’15 chce referendum w sprawie „tzw. uchodźców”

Podziel się