Szukaj

Ryszard Petru przekonywał o korzyściach z przyjęcia euro. Robert Winnicki wykazał, w czyim interesie tak naprawdę działa szef Nowoczesnej [WIDEO]

24-03-2017 21:33
Wszystkie nominały banknotów euro
Podziel się

Ryszard Petru ostatnio nie ustaje w staraniach, aby przekonać Polaków o rzekomych korzyściach z wejścia naszego kraju do strefy euro. Szef Nowoczesnej mówił o tym także w czasie czwartkowego wystąpienia w Sejmie, spotkał się jednak z mocną odpowiedzią ze strony Roberta Winnickiego.

Europa kilku prędkości to dla nas najgorsza wiadomość z możliwych. Oznacza bowiem, że Polska wypada z głównego nurtu, w wyniku obecnie prowadzonej polityki przez rząd PiS – próbował dowodzić Ryszard Petru, który przekonywał rówież, że przyjęcie euro to dla Polski „strategiczny interes gospodarczy i polityczny”.

Zdecydowanie inne zdanie w tej kwestii miał Robert Winnicki, który wykazał, że przyjęcie przez Polskę unijnej waluty tak naprawdę będzie korzystne dla Niemiec, a nie dla naszego kraju.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru obraził się na posła w Sejmie. „Nie jesteśmy na Ty…” [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru mówi, jak przytulać wyborców PiS [WIDEO]

Pan poseł Petru niejako zakrzyknął z tej mównicy: „ein Volk, ein Euro”, nawołując do tego, aby Polska wstąpiła do niemieckiego obszaru gospodarczego, na którym Niemcy zdecydowanie korzystają – powiedział poseł.

Prezes Ruchu Narodowego powołał się też na prognozy Komisji Europejskiej, według których Polska w ciągu kilkunastu kolejnych miesięcy zaliczy znacznie większy wzrost gospodarczy niż kraje strefy euro. Winnicki wykazywał także, że wspólna waluta unijna jest projektem niemieckim, dlatego widoczny jest szybszy rozwój poszczególnych regionów tego kraju, w porównaniu np. z regionami francuskimi.

Nie ma takiej sytuacji, w której Niemcy dopłacają bezinteresownie do rzeczy, która im się nie opłaca. Oni płacą miliardy na funkcjonowanie strefy euro, dlatego, że to wspiera ich eksport. Przez strefę euro są dzisiaj problemy Grecji, Włoch, krajów Południa. Musi Pan o tym wiedzieć i jeśli Pan o tym wie, pytanie polega na tym, dlaczego stręczy pan Polakom strefę euro, niekorzystną dla większości państw europejskich za wyjątkiem Niemiec – mówił poseł.

Warto przeczytać: Ryszard Petru w swoim stylu: „Jak nie wiadomo, o co chodzi, to… o coś chodzi” [WIDEO]

Podziel się