Szukaj

Ryszard Petru o zakazie handlu w niedzielę: „W aptekach będą sprzedawać kiełbasę” [WIDEO]

27-10-2017 20:59
Ryszard Petru Fot. Daga / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Pomysł wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę mocno podzielił Polaków. Wśród zdecydowanych przeciwników takiego rozwiązania jest m.in. Nowoczesna. Lider ugrupowania ponownie próbował przedstawić argumenty przeciw takim zmianom w prawie. Jego wypowiedź jednak ciężko traktować poważnie.

Co spowoduje wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę? Zdaniem Ryszarda Petru w aptekach pojawią się „szeroko rozumiane rzeczy spożywcze”, a w sklepach z dewocjonaliami będzie można kupić nawet buty.

Będą sklepy z dewocjonaliami i pamiątkami. Rozrzucamy w sklepie całą masę pamiątek, a potem dodamy do tego odzież, obuwie, kanapki, buty... - przekonywał w Sejmie lider Nowoczesnej.

Koniecznie przeczytaj: Sejm przyjął ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Zmiany już od przyszłego roku. Zobacz szczegóły [FOTO]

Czytaj też: Ryszard Petru podsumował swoją dotychczasową karierę polityczną i... sam wystawił sobie ocenę

Tak samo w aptekach. Dobrze wiemy, że są sieci aptek, gdzie można już kupić towary pierwszej potrzeby. W tych aptekach pojawią się szeroko rozumiane rzeczy spożywcze: mrożonki, lody, woda, kiełbasa – dodał Petru.

Zdecydowanie, intenauci mieli znowu ubaw.

Warto przeczytać: Ryszard Petru nie chciał zejść z mównicy. To miał być kolejny „pucz”? [WIDEO]

Podziel się