Szukaj

Popek przedstawił program gospodarczy swojej partii politycznej [wideo]

07-01-2019 14:30
Popek Fot. KrólAlbaniiTV / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Raper i zawodnik MMA Paweł Mikołajuw w grudniu zapowiedział stworzenie projektu „Młoda Polska”. „Król Albanii” ogłosił teraz, na czym będzie opierać się program gospodarczy jego partii politycznej.

Kochani rodacy, w zaistniałej sytuacji nie mamy co na nich liczyć. Ja mam k***a osobiście tego dość, dlatego robię to dla dobra moich dzieci, waszych dzieci i zajmuję się polityką i otwieram partię Młoda Polska

- mówi Popek w grudniu, stojąc na tle budynku parlamentu oraz kompleksu Kancelarii Prezydenta przy ul. Wiejskiej w Warszawie.

Teraz muzyk przedstawił manifest gospodarczy swojego ugrupowania. Film nagrano na tle Ministerstwa Finansów.

Koniecznie przeczytaj: Popek zakłada własną partię polityczną. „Ja mam ku*** osobiście tego dość” [wideo]

Czytaj też: Nie, to nie żart. Partia Janusza Korwin-Mikkego po raz kolejny… zmienia nazwę [wideo]

Dobrze zarządzany kraj, w interesie Polek i Polaków, a nie banków i korporacji, jest w stanie i powinien zapewnić dostateczne życie Polakom. Dlatego główną podstawą gospodarczą „Młodej Polski” będzie Nowoczesna Teoria Monetarna

- ogłosił Popek.

Twórcą teorii monetarnej MMT jest Warren Mosler, który ma być głównym doradcą partii. Agencja Bloomberga nazwała go „facetem z funduszu inwestycyjnego, którego kochają lewacy”. Mosler przez wiele lat pracował na Wall Street, m.in. zarządzał własnym funduszem inwestycyjnym Illinois Income Investors.

Jego koncepcja ma swoich zwolenników, ale budzi również w środowisku ekonomistów wiele zastrzeżeń. Nowoczesna Teoria Monetarna zakłada, że kraj, który ma własną walutę, nie jest w stanie zbankrutować – ponieważ zawsze może dodrukować pieniędze. Krytycy MMT zauważają, że Mosler pomija problem inflacji.

Wśród innych założeń koncepcji jest zastąpienie podatku dochodowego podatkiem od nieruchomości, finansowanie przez państwo służby zdrowia i… ograniczenie prędkości na drogach do 50 km na godzinę (ma to służyć to zmniejszeniu zużycia ropy).

Konwencja założycielska „Młodej Polski” została zapowiedziana na wiosnę.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Legendarny skoczek Matti Nykaenen na trzy dni przed śmiercią zagrał koncert. Założył szalik z napisem „Polska” [wideo]

Podziel się