Szukaj

Posłanka Kukiz’15 wyśmiała Morawieckiego w TVN: „Ma nowe pomysły, zakochuje się w nich, po czym wychodzi i prezentuje slajdy”

27-11-2016 21:59
Mateusz Morawiecki, PiS, Posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, 30.09.2016
Podziel się

Na antenie TVN24 w programie „Kawa na ławę” miała miejsce ostra dyskusja związana między innymi z reformą podatków proponowaną przez ministra finansów Mateusza Morawieckiego. Pomysły wicepremiera, wyraźnie socjalne, a do tego zmieniane co chwilę, wyraźnie nie spodobały się posłance ruchu Kukiz’15, Agnieszce Ścigaj.

Mateusz Morawiecki nie wie co robi, budzi się i ma nowe pomysły, zakochuje się w nich, po czym wychodzi i prezentuje slajdy. On ma każdego dnia nowe, sprzeczne pomysły - zauważyła Agnieszka Ścigaj.

Posłance Kukiz’15, oraz innych politykom, którzy byli krytycznie nastawieni do rozwiązań proponowanych przez rząd i ministra finansów, odpowiedzieli zarówno Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta, jak i Joachim Brudziński, którzy stwierdzili, że podniesienie kwoty od podatku czy „Konstytucja dla biznesu” to rozwiązania skierowane do najuboższych.

Koniecznie przeczytaj: Morawiecki krytykuje niskie podatki!

Czytaj też: Niejasne okoliczności śmierci działacza Kukiz’15. „Był mocno skonfliktowany z lokalną policją”. „Nie wierzymy w samobójstwo”

Nie przekonało to sceptycznie nastawionej do propozycji Morawieckiego Ścigaj.

Morawiecki sam Was wrabia. Reformy podatkowe powinny być przemyślane, a nie takie przeskakiwanie z pomysłu na pomysł. Wicepremier Morawiecki nie pomaga najuboższym, a PiS chyba uwierzył, że tak robi – odpowiedziała im posłanka Kukiz’15.

Warto przeczytać: Morawiecki: kwota wolna od podatku nie dla wszystkich

Podziel się