Szukaj

Popularny lek na grypę i przeziębienie wycofany ze sprzedaży. Chodzi o zawartość paracetamolu

09-12-2017 23:12
Tabletki, termometr
Podziel się

Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego z obrotu wycofano jedną partię leku Febrisan. Popularny w Polsce środek stosowany przy grypie i przeziębieniu nie spełnił wymogów dotyczących zwartości paracetamolu.

Wycofana seria posiada numer 375538, data ważności to styczeń 2019 r. Należy podkreślić, że reszta partii leku Febrisan spełnia wymogi, w związku z czym została dopuszczona do sprzedaży.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny decyzję o wycofaniu serii leku zmieścił na swojej stronie internetowej.

Do Inspektoratu wpłynął w piątek protokół z badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków. Wskazano w nim, że badana próbka produktu nie odpowiadała wymaganiom specyfikacji w zakresie zawartości paracetamolu - tłumaczy GIF.

Koniecznie przeczytaj: Absurdalne przepisy. Szokująco wysoka kara za… wywieszenie kartki o sprzedaży własnego samochodu. Nawet 750 zł!

Czytaj też: Szokujące szczegóły ataków na posłów: „Groził, że będzie gwałcił kobiety z PiS, podrzynał gardła i rozcinał brzuchy”

Febrisan to środek w formie proszku musującego, który stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe, bóle zatok, dreszcze i katar. Lek produkowany przez japońską Takedę.

Warto przeczytać: Dramatyczne nagranie. Podczas kręcenia klipu z ekstremalnymi wyczynami popularny chiński kaskader spadł z 62 piętra wieżowca [WIDEO]

Podziel się