Szukaj

Rząd przegłosował kolejny podatek. „Za” był Adam Andruszkiewicz. Internauci wytknęli politykowi obłudę [foto]

12-06-2018 12:03
Dystrybutor paliwa na stacji benzynowej
Podziel się

Sejm uchwalił wprowadzenie opłaty emisyjnej, czyli de facto nowego podatku. Za projektem głosował również poseł Adam Andruszkiewicz z koła Wolni i Solidarni, co nie spodobało się wielu internautom. Na posła spadła fala krytyki.

Głosami posłów Zjednoczonej Prawicy Sejm przyjął projekt ustawy wprowadzającej opłatę emisyjną, czyli de facto nowy podatek od paliw płynnych w wysokości 8 groszy netto na każdy litr benzyny. Za projektem głosowało 231 posłów, przeciw 199, czyli cała opozycja. Teraz projekt trafił do Senatu.

Rząd zapewnia, że nowa opłata nie wpłynie na cenę paliwa. Orlen obiecuje, że weźmie ją na siebie. Jednak eksperci i publicyści zgodnie twierdzą, że wywoła ona kolejną podwyżkę i tak wysokich cen paliw o około 10 groszy na litrze (nowa opłata + VAT). Eksperci podważają też celowość wprowadzenia opłaty. Rząd twierdzi, że przyczyni się ona do poprawy stanu powietrza, głównie poprzez ograniczenie tak zwanej niskiej emisji. Eksperci podkreślają jednak, że za niską emisję nie odpowiada transport samochodowy, a głównie ogrzewanie domów.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Cimoszewicz narzekał na procesję Bożego Ciała i korki na drodze. Adam Andruszkiewicz podsumował to trzema zdaniami

Czytaj też: Adam Nawałka nie jest już selekcjonerem polskiej kadry. Szkoleniowiec przyznał, że popełnił błędy na mundialu [wideo]

Za projektem głosował między innymi poseł Adam Andruszkiewicz wybrany do Sejmu z listy Kukiz'15, a obecnie zasiadający w ławach koła poselskiego Wolni i Solidarni. Spotkał się za to z ostrą krytyką internautów, gdyż poityk nie posiada samochodu ani prawa jazdy, za to z kasy Sejmu pobiera wysokie ryczałty na dojazdy.

Warto przeczytać: Adam Małysz skomentował mecz Polski z Japonią. Nie szczędził słów krytyki: „To było brzydkie pożegnanie”

Podziel się