Szukaj

Nord Stream 2 sponsorem Ligii Mistrzów. Polscy piłkarze ręczni zdecydowali się zakleić logo [foto]

16-09-2018 15:32
Polscy piłkarze ręczni bez logo Nord Stream 2 Fot. Krzysztof Berenda / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Jednym z oficjalnych sponsorów trwających od 12 września europejskich rozgrywek klubowych w piłce ręcznej jest Nord Stream 2. Występujące w Lidze Mistrzów polskie kluby zdecydowały się na zaklejenie reklam kontrowersyjnej inwestycji.

Liga Mistrzów w piłce ręcznej to prestiżowa międzynarodowa impreza sportowa, która odbywa się od 1993 roku. W tym roku bierze w niej udział 28 klubów z 20 państw. Oficjalnym sponsorem tej edycji jest Nord Stream 2. Hasło reklamowe brzmi: „EHF Liga Mistrzów napędzana przez Nord Stream 2”. Konsorcjum odpowiedzialne jest za budowę gazociągu omijającego m.in. Polskę i uważane jest za skrajnie niekorzystne dla naszego kraju.

Koniecznie przeczytaj: Polscy piłkarze ręczni ukarani za zakrycie loga Nord Stream 2! Wiadomo, co zrobią w kolejnych meczach LM

Czytaj też: Andrzej Duda rozmawia z Donaldem Trumpem. Poruszono kwestię Nord Stream 2 i stałych baz w Polsce [wideo+foto]

Dwa polskie kluby grające w Lidze Mistrzów, Wisła Płock i Vive Kielce zdecydowały się na zaklejenie na koszulkach swoich zawodników reklam Nord Stream 2. Konsorcjum jest firmą konkurencyjną dla spółek Skarbu Państwa, które są partnerami polskich zespołów: Polskiej Grupy Energetycznej w przypadku klubu z Kielc oraz PKN Orlen w przypadku drużyny z Płocka.

Oba kluby mają w swoich kontraktach zapisy zabraniające im reklamowania na swoich koszulkach firm działających na tym samym rynku, jak również konkurencyjnych dla spółek Skarbu Państwa.

We wczorajszym meczu z zespołem Telekom Veszprem piłkarze ręczni z Kielc wystąpili w strojach z zakrytymi logotypami firm Nord Stream 2 oraz PGE SA.

Kielecki klub wydał oświadczenie, w którym poinformował, że taka decyzja została podjęta w wyniku rozmów VIVE z firmą PGE SA.

O (...) decyzji poinformowana została Europejska Federacja Piłki Ręcznej. Klub jednocześnie analizuje możliwości podjęcia kroków prawnych, które pozwolą wypracować długofalowe rozwiązanie tej sprawy

- czytamy w oświadczeniu.

Wisła Płock poinformowała, że w dzisiejszym meczu także wystąpi z zaklejonym logo Nord Stream 2.

Nie wiadomo, jak sprawę oceni Europejska Federacja Piłka Ręcznej. Polskie kluby za zakrywania loga sponsora mogą zostać ukarane finansowo.

Warto przeczytać: Cristiano Ronaldo otrzymał czerwoną kartkę w meczu Ligi Mistrzów. Środowisko piłkarskie stanęło w jego obronie [wideo]

Podziel się