Szukaj

Ryszard Petru skrytykował zakaz handlu i oświadczył, że „nikt tak jak PiS nie dał Niemcom zarobić”. Dziennikarze powiedzieli: „Sprawdzam”

08-04-2018 18:05
Ryszard Petru Fot. Daga / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Zakaz handlu w niedzielę ma zarówno zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Do tej ostatniej grupy z pewnością należy Ryszard Petru. Były lider Nowoczesnej tym razem przekonywał, że na zamkniętych w Polsce sklepach zarabiają Niemcy. Jego doniesienia postanowili zweryfikować dziennikarze.

W Niemczech na terenach przygranicznych w „zakazane niedziele” otwieraja centra handlowe aby przyjezdzali klienci z Polski. I przyjezdzaja!

Nikt tak jak PiS nie dal Niemcom zarobić

- napisał na Twitterze Ryszard Petru.

Koniecznie przeczytaj: Czy handel w niedzielę jest grzechem? Stanowisko tradycyjnej nauki Kościoła zaskakuje

Czytaj też: Żabce udało się obejść zakaz handlu w niedziele. Dzięki dodatkowej usłudze sieć sklepów będzie mogła legalnie działać przez cały tydzień

Sceptycznie do słów polityka odniósł się Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie. Dziennikarz obiecał nawet, że jeżeli Petru potwierdzi swoje twierdzenia, to on zrobi o tym materiał na Telewizji Publicznej.

Jeżeli @RyszardPetru wskaże choć jedno takie centrum handlowe otwarte poza jedną z ośmiu niedziel handlowych dozwolonych w roku zrobię o tym materiał dla @tvp_info z licznymi wypowiedziami posła. Słowo

- oświadczył Cezary Gmyz.

Co ciekawe, słowa Ryszarda Petru już zeryfikowali dziennikarze portalu money.pl. Według nich polityk się pomylił i za niemiecką granicą nie ma otwartych w niedzielę centrów handlowych, do których na zakupy mieliby tłumnie przyjeżdżać Polacy.

Dziennikarze wykazali, że w przygranicznym Görlitz zarówno Kaufland, jak i Netto oraz Lidl są dziś zamknięte. Z kolei w Ahlbeck, niedaleko Świnoujścia otwarty w niedzielę jest tylko sklep Netto, ale w godzinach 12.00-18.00. Sklep tej samej sieci otwarty jest także Löcknitz, niedaleko Szczecina. Jednak, nawet jeśli Polacy pokusiliby się na zrobienie tam zakupów, to ciężko sklep spożywczy nazywać centrum handlowym. Więcej tutaj.

Warto przeczytać: Przeciwko zakazowi handlu w niedziele protestują... inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. Przysługują im wolne niedziele, a teraz muszą w nie pracować

Podziel się