Szukaj

Pensja Nowaka na Ukrainie zaskakująco... niska

25-10-2016 15:30
Sławomir Nowak, były minister transportu Fot. Platforma Obywatelska RP / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Wołodymyr Omelian, ukraiński minister infrastruktury, na nieformalnym spotkaniu poinformował dziennikarzy, ile Sławomir Nowak będzie zarabiał na nowym stanowisku w Ukrawtodorze. Pensja, w porównaniu z polskimi „standardami” polityków wydaje się być zaskakująco niska. Zwłaszcza, że były minister w rządzie PO, aby pracować na Ukrainie, przyjął nawet obywatelstwo tego kraju.

Według informacji przekazanych przez ukraińskiego ministra infrastruktury, Sławomir Nowak będzie zarabiał na nowym stanowisku 10-12 tysięcy hrywien miesięcznie, co w przeliczeniu na polską walutę daje kwotę 1,5-1,8 tys. zł.

Wynagrodzenie Nowaka to delikatna kwestia. Na razie sięgnie 10-12 tys. hrywien. To może go szokować. Powinniśmy znaleźć mechanizm, by pensja była wyższa – powiedział minister Wołodymyr Omelian, cytowany przez ukraińską gazetę „Ekonomiczna Prawda”.

Koniecznie przeczytaj: „Zegarkowy” minister PO dostał intratną posadę

Czytaj też: W wyniku decyzji Sławomira Nowaka sprzed 4 lat na Polskę nałożono 80-milionową karę

Przypomnijmy, że Sławomir Nowak został szefem Państwowej Agencji Dróg Ukrainy (Ukrawtodor). Więcej na ten temat tutaj: „Zegarkowy” minister PO dostał intratną posadę.

Warto przeczytać: Były senator PO skazany za „nieudolne usiłowanie posiadania kokainy”

Podziel się