Szukaj

Nowy podatek dla „lepiej zarabiających” w postaci dodatkowego ubezpieczenia na ZUS

09-12-2016 15:49
Budynek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oddział w Lublinie
Podziel się

Wprowadzana przez rząd PiS i ministra finansów Mateusza Morawieckiego reforma podatkowa rozpędza się. Niestety głównie zmierza ku temu, żeby podnosić kolejne podatki. Tym razem dodatkowe obciążenie fiskalne miałyby być nałożone na osoby zarabiające 10 tys. zł brutto miesięcznie.

Karanie „bogatych” za to, że zarabiają, to od dawna najlepsza metoda socjalistycznych i populistycznych rządów na łatanie dziury budżetowej. W tym przypadku konkretnie chodzi o „dofinansowanie” z pieniędzy podatników podupadającego ZUS-u. Jak podaje gazeta.pl, dodatkowe ubezpieczenie miałyby płacić osoby, które zarabiają miesięcznie ponad 10 tys. zł brutto.

Dlaczego akurat od tej kwoty? Po osiągnięciu rocznych zarobków w wysokości 120 tys. zł brutto (miesięcznie wychodzi 10 tys. zł), równych 30-krotności średniego wynagrodzenia, podatnik przestaje płacić wyższe ubezpieczenie na ZUS, bo w tym przypadku jego emerytura wg ustawy i tak nie wzrośnie, gdyż liczona jest ona maksymalnie od 30-krotności średniej pensji.

Koniecznie przeczytaj: Morderca ks. Popiełuszki nie straci wysokiej emerytury

Czytaj też: Histeria uczestniczki protestu KOD: „Kurski, Szyszko, spaliliście nam dom!” [WIDEO]

Plan ministerstwa finansów polega więc na tym, aby na osoby zarabiające powyżej 10 tys. zł brutto miesięcznie nałożyć wyższe podatki, a jednocześnie nie zobowiązywać się do wypłacania w przyszłości wyższych emerytur.

Nowy podatek ma zacząć obowiązywać od początku 2018 r. W Polsce osób zarabiających rocznie powyżej 120 tys. zł rocznie jest ok. 331 tys.

Warto przeczytać: Korwin o obniżeniu emerytur esbekom: skandal i sukinsyństwo [WIDEO]

Podziel się