Szukaj

To nagranie ukazuje nieuczciwe praktyki niektórych handlarzy truskawek. W taki oto sposób zamieniają hiszpańskie truskawki w polskie [wideo]

17-05-2018 12:40
Handlarze truskawek Fot. Zieleniak u Beatki / Facebook.com
Podziel się

Od kilki dni niesłabnącą popularnością cieszy się nagranie, które opublikowała na Facebooku właścicielka sklepu owocowo-warzywnego. Widać na nim, jak handlarze przesypują truskawki importowane z Hiszpanii do opakowań przeznaczonych dla owoców pochodzących od polskich producentów.

Pierwsze polskie truskawki pojawiły się już na rynku. Obecnie jest ich jeszcze niewiele, a ich cena w porównaniu do owoców importowanych z Hiszpanii jest niemal dwukrotnie wyższa.

W związku z tym, niektórzy handlarze próbują wykorzystać tą sytuację i posuwają się do oszustwa. Jak widzimy na nagraniu opublikowanym w internecie, truskawki importowane przesypywane są do polskich opakowań, a następnie zapewne sprzedawane po znacznie wyższych cenach. Autorka filmiku potwierdziła, że to nie pierwszy raz, gdy zaobserwowała takie nieuczciwe praktyki:

Koniecznie przeczytaj: Polacy ratowali Żydów podczas Powstania w Getcie Warszawskim – świetny klip przygotowany przez Polską Fundację Narodową [wideo]

Czytaj też: Rafalala w areszcie. Policja publikuje nagranie z zatrzymanym transseksualistą w kajdankach. Postawiono mu trzy zarzuty [wideo]

Oczywiście, że to nie jest pierwszy raz. To dzieje się rok w rok. Zawsze na przełomie kwietnia i maja, kiedy czekamy jeszcze na polską truskawkę pojawiają się tacy oszuści.

Ponadto wyjaśniła również, że publikacja takiego nagrania to realizacja obietnicy danej klientom:

Nagrałam filmik, który miał trafić bezpośrednio do moich klientów. Obiecałam kiedyś, że jak będziemy świadkami takiej sytuacji, to ją nagramy i udostępnimy na profilu naszego sklepu.

Co ciekawe opublikowany przez nią filmik zyskał bardzo dużą popularność. Do dziś został odtworzony ponad 825 tysięcy razy.

Poniżej nagranie:

 

Warto przeczytać: Izu Ugonoh w wywiadzie dla TVN24: „W Polsce czuje się bezpiecznie”, „Jestem w stanie zrozumieć, że Polska nie przyjmuje imigrantów” [wideo]

Podziel się