Szukaj

Nowy pomysł posła PiS. Bogaci cudzoziemcy będą mieli możliwość kupowania polskiego obywatelstwa?

06-11-2017 13:58
Stanisław Pięta Fot. Stanisław Pięta / facebook.com
Podziel się

Goszczący w programie ,,Bilans” w TVN 24 BIS poseł Stanisław Pięta opowiedział się za możliwością nabywania tzw. kapitałowego obywatelstwa. Rozwiązanie to skierowane jest do zamożnych cudzoziemców, którzy po spełnieniu określonych warunków mogliby otrzymywać polski paszport.

Pomysł ma służyć, według posła Pięty, sprowadzeniu nowych inwestorów do naszego kraju. Mogliby oni prowadzić swoje inwestycje na terytorium Polski i dzięki temu znacząco wpływać na rozwój naszej gospodarki.

Podobne rozwiązania wprowadzono już na Węgrzech, jednak są krytykowane przez największą partię opozycyjną Jobik,która zwraca uwagę, iż największą grupę osób korzystających z takiego przywileju stanowią muzułmanie, bowiem dzięki nabyciu obywatelstwa mogą łatwiej sprowadzać do kraju swoich współwyznawców.  

Koniecznie przeczytaj: Stanisław Michalkiewicz o spotkaniu z Lechem Wałęsą. „Odniosłem wrażenie, że to kretyn jest” [WIDEO]

Czytaj też: Dokładnie 93 lata temu Władysław Stanisław Reymont otrzymał literacką Nagrodę Nobla. Wśród faworytów był inny Polak

Jak podkreśla poseł Stanisław Pięta z tego rozwiązania mogliby skorzystać inwestorzy, którzy musieliby zainwestować duże pieniądze (około kilkaset tysięcy euro) w polską gospodarkę, a także zdobyć niezbędne zaufanie polskich władz. Instrument ma służyć pozyskiwaniu atrakcyjnych kontraktów zagranicznych mogących realnie wpłynąć na rozwój gospodarczy Polski.

Warto przeczytać: Przełomowy wyrok sądu wydany w Niemczech. ZDF musi przeprosić za nazwanie niemieckich obozów zagłady „polskimi”

Podziel się