Szukaj

Lidl usunął krzyż z opakowań swoich produktów. Swoje oburzenie okazali nie tylko Polacy [FOTO + WIDEO]

06-09-2017 20:31
Lidl usuwa krzyż Twitter / screen Twitter
Podziel się

Niemiecki dyskont w imię poprawności politycznej usnął krzyż z opakowań produktów własnej marki. Akcja przeprowadzona także w innych krajach europejskich spotkała się z oburzeniem klientów, którzy zapowiadają bojkot sklepów sieci Lidl.

Symbol chrześcijaństwa został usunięty z grafiki przedstawiającej grecką świątynię na wyspie Santorini. W rzeczywistości kopuła znanego kościoła zwieńczona jest krzyżem, którego brakuje na opakowaniach produktów należącej do Lidla marki Eridanous.

Koniecznie przeczytaj: Nagranie, które podbija internet. Lewicowi aktywiści zaczęli uciekać w popłochu, kiedy zobaczyli... krzyż [WIDEO]

Czytaj też: Jerzy Grunwald o sytuacji w Szwecji: „Szykują własnemu społeczeństwu drugi Holokaust” [WIDEO]

Na retusz, który pojawił się przy okazji organizowanego ostatnio w sklepach „tygodnia greckiego”, jako pierwsza zwróciła uwagę belgijska stacja RTL Info.

Z zasady wystrzegamy się wykorzystania symboli religijnych. W ten sposób chcemy podkreślić naszą neutralność – tłumaczył się rzecznik Lidla.

Wkrótce usunięcie krzyża zauważyli klienci w innych krajach, w Austrii, Niemczech, także w Polsce.

W ciekawy sposób swój sprzeciw postanowili wyrazić m.in. Czesi i Bułgarzy.

W związku z falą negatywnych komentarzy i zapowiedzią bojkotu niemiecki dyskont zaczął przepraszać.

Na polskim profilu firmy jako odpowiedź na pytanie oburzonych klientów zaczęła się pojawiać taka regułka:

W Polsce to nie pierwszy raz, kiedy Lidl podpadł katolikom. Wcześniej oburzenie wywołało m.in. hasło „słodki jeżu” i inne utrzymane w tej „stylistyce”.

Kilka lat temu z kolei krytykowano telewizyjny spot Lidla, w którym lektor zamiast o Bożym Narodzeniu mówił o „tych wyjątkowych dniach”, w ten sposób unikając wymówienia nazwy chrześcijańskiego święta.

Warto przeczytać: Agresywny imigrant z Afryki krzyczy na ochronę, niemieccy strażnicy zaczynają więc go... przepraszać [WIDEO]

Podziel się