Szukaj

Korwin-Mikke do Morawieckiego. „Jestem przerażony. Jest znacznie gorzej, niż myślałem” [WIDEO]

02-02-2017 10:43
Janusz Korwin-Mikke krytykuje Morakieckiego w Europarlamencie Fot. Korwin vs UE / YouTube / screen YouTube
Podziel się

1 lutego w Europarlamencie PiS zorganizowało spotkanie z ministrami odpowiedzialnymi za polską gospodarkę, w tym z wicepremierem Mateuszem Morawieckim. W czasie dyskusji prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke skrytykował socjalistyczne podejście polskiego rządu do gospodarki.

Poza ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim w spotkaniu wzięli udział Krzysztof Tchórzewski (minister energii), Jerzy Kwieciński (pełnomocnik PRM ds. funduszy europejskich) i Grzegorz Tobiszewski (Pełnomocnik Rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego).

Janusz Korwin-Mikke, który zabrał głos w czasie dyskusji bezpośrednio zwrócił się wprost do wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke i Dariusz Szczotkowski – ponowne starcie [WIDEO]

Czytaj też: Janusz Korwin-Mikke naprawdę poruszony. Ze łzami w oczach żegnał zmarłego posła Kukiz’15 [WIDEO]

Źle myślałem i źle pisałem o rządzie. Po tym, co tutaj usłyszałem jestem przerażony. Wy w ogóle nie wiecie, gdzie jesteście. Pan się dziwi, że jest niski wzrost. Tutaj celem tych ludzi, którzy rządzą Unią Europejską, jest zerowy wzrost. To są idioci, którzy celowo nakładają podatki, żeby był zerowy wzrost. Jeśli tego nie wiecie, to co wy w ogóle tu robicie? - mówił prezes Wolności.

Europoseł krytycznie ocenił twierdzenia wicepremiera, który przekonywał, że po zamknięciu granic, zmniejszą się nierówności społeczne. Korwin-Mikke jako przykład podał Kambodżę.

Prezes Wolności wykazywał także, że gospodarka, to „zespół naczyń połączonych” - po opodatkowaniu jednego sektora, negatywne skutki będą odczuwalne także w innych branżach.

Korwin-Mikke nawiązał także do sytuacji w polskim górnictwie, wskazując, że ciągłe dotowanie z budżetu przynoszących straty kopalni państwowych nie ma sensu, zwłaszcza, że prywatne kopalnie w Polsce radzą sobie o wiele lepiej.

Poniżej wypowiedź Korwin-Mikke z Europarlamentu:

Warto przeczytać: Janusz Korwin-Mikke: „Kulturę europejską reprezentuje Conchita Wurst” [WIDEO]

Podziel się