Szukaj

Partia Korwina krytykuje PiS za niszczenie gospodarki [WIDEO]

17-11-2016 12:32
Podsumowanie rządów PiS przez partię Wolność Fot. Wolność / partiakorwin.pl / screen
Podziel się

Przedstawiciele partii Wolność w czasie konferencji w Sejmie podsumowali rok rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wyliczono niespełnione przez rząd obietnice wyborcze, pokazano też, jak PiS utrudnia życie przedsiębiorcom i doprowadza do ruiny gospodarkę.

Prezes partii na początku wyraził nadzieję, że ten rok będzie ostatnim, w którym rządzi PiS. Polityk podkreślił, że partia ta coraz bardziej pogrąża polską gospodarkę.

Jeśli chodzi o kwestie gospodarcze, dzieje się bardzo źle. Nie wprowadzono żadnych obniżek podatków czy ułatwień dla osób, które chciałyby otworzyć własny biznes, już nie wspominając o osobach, które swoje biznesy już mają i którym rząd utrudnia życie – mówił Korwin.

Koniecznie przeczytaj: Korwin-Mikke komentuje wynik wyborów w USA

Czytaj też: Korwin o obniżeniu emerytur esbekom: skandal i sukinsyństwo [WIDEO]

Szef partii Wolność wskazywał też, że dlaczego PiS zawiódł oczekiwania wyborców:

Ludzie oczekiwali od PiS-u jednej rzeczy – tego, że powsadzają do więzień ludzi, którzy uprzednio byli u władzy. Tego nie widać. Jest dużo krzyku ze strony rządzących, że w poprzednich kadencjach były afery, natomiast nie ma żadnych konkretów. Powołano komisję do spraw jednej afery, czyli Amber Gold, która będzie teraz pewnie dwa lata pracowała. Nie ma jednak żadnych konkretnych efektów(…), niestety PiS spoczął na laurach.

Wiceprezes partii, Przemysła Wipler, odniósł się z kolei do kwestii związanych z podatkami i gospodarką, zaznaczając, że wiele z obietnic wyborczych partii rządzącej nie zostało zrealizowanych:

Prawo i Sprawiedliwość nie spełniło fundamentalnych obietnic złożonych w kampanii wyborczej, a potem powtórzonych w expose. Mieszkańcom Dolnego Śląska, górnikom z KGHM-u obiecano, że zostanie zlikwidowany podatek od miedzi i srebra, jednak nic takiego nie nastąpiło. Obiecywano obniżenie podatku VAT do stawek sprzed podwyżek Donalda Tuska (…). Nie podniesiono także kwoty wolnej od podatku do obiecanych 8 tysięcy złotych, co więcej PiS nie wykonało wyroku Trybunału Konstytucyjnego zgodnie z którym minimum egzystencji nie powinno być opodatkowane (…). Dodatkowo, złożono projekt zmian w ustawie o podatku akcyzowym na samochody, uderzającą w najmniej zamożnych (…).

Wipler mówił, też jaki wpływ na gospodarkę będzie miało podniesienie minimalnej stawki godzinowej:

Podniesienie pensji minimalnej to usztywnienie rynku pracy. Gdyby to działało tak, jak chce Prawo i Sprawiedliwość, to do tego, aby Afryka była bogatym kontynentem wystarczyłoby uchwalić tam minimalne wynagrodzenie na poziomie 5 tysięcy złotych miesięcznie i wtedy żyłoby się lepiej. Niestety, ani w Afryce, ani w Polsce to tak nie działa. Takie zmiany wywołują usztywnienie rynku pracy i komplikują działanie przedsiębiorców.

Wiceprezes Wolność ostro skrytykował też „Konstytucję dla biznesu” wicepremiera Mateusza Morawieckiego:

Konstytucja dla biznesu” jest projektem w ramach slajdologii uprawianej przez ministra Morawieckiego. Zamiast niej mamy realne, konkretne utrudnienia, przeciwko którym protestowali przedsiębiorcy, jak np. ograniczenie możliwości płatności gotówkowych, ograniczenia handlu kolejnymi produktami (…), ograniczenia handlu gazem LPG i podniesienie de facto kosztów zakupu tego paliwa (…).

Cała konferencja na poniższym nagraniu. Warto posłuchać!

Warto przeczytać: Iwaszkiewicz, Marusik, Korwin-Mikke bronią Polski w Europarlamencie [WIDEO]

Podziel się