Szukaj

Mariusz Max Kolonko komentuje wizytę Angeli Merkel w USA [WIDEO]

20-03-2017 21:42
Max Kolonko komentuje wizytę Merkel w USA Fot. Superstacja / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Max Kolonko w krótkim komentarzu dla Superstacji ocenił spotkanie Angeli Merkel i Donalda Trumpa. Dziennikarz wskazał, jaki według niego był najważniejszy cel wizyty w USA niemieckiej kanclerz.

To czy był uścisk ręki czy nie, to ostatnia rzecz, którą kanclerz Merkel powinna się przejmować – powiedział Max Kolonko, dodając, że w czasie spotkania Merkel i Trumpa zauważalne było „przymilne” zachowanie niemieckiej kanclerz.

Zastanawiałem się kiedy kanclerz Merkel krzyknie „ein, zwei, drei” i wskoczy Donaldowi Trumpowi na kolana – żartował Kolonko.

Dziennikarz wyjaśnił, jaki według niego jest tego powód.

Koniecznie przeczytaj: Mariusz Max Kolonko tłumaczy przyczyny napięcia na Półwyspie Koreańskim [WIDEO]

Czytaj też: Mariusz Max Kolonko przestrzega: „Jeśli tak dalej pójdzie, nie dożyjemy do końca roku” [WIDEO]

(Angela Merkel - red.) przyjechała po to, żeby wyglądać dobrze głównie przed niemieckim kapitałem, który ją finansuje i sponsoruje. Ja powiem wam jedną rzecz. Kto był w Ameryce obecny podczas tych rozmów w Białym Domu? Wielki kapitał niemiecki, Siemens i BMW. BMW ma w Południowej Karolinie fabrykę, gdzie produkują 400 tys. aut rocznie – stwierdził Kolonko.

Niemcy mają w Ameryce 4 tys. kompanii, które zatrudniają łącznie 750 tysięcy ludzi. To jest olbrzymi przemysł i biznes. Łączna wartość tego niemieckiego biznesu, który działa w Ameryce to jest prawie 300 mld dolarów – dodał.

Biznes niemiecki przyjechał tam, żeby dbać o te 300 mld dolarów, które są tam zainwestowane. To jest właśnie polityka Niemiec w tej sprawie – podkreślił dziennikarz.

Max Kolonko stwierdził też, że Angela Merkel obawia się marginalizacji Niemiec w kontaktach ze Stanami Zjednoczonymi. Według dziennikarza prawdziwym „pasem szybkiego ruchu” jest obecnie oś transatlantycka, która łączy USA i Wielką Brytanię.

Warto przeczytać: Mariusz Max Kolonko mówi o sukcesie polskiego rządu w Brukseli i broni Waszczykowskiego [WIDEO]

Podziel się