Szukaj

Kaczyński wycofuje się z wyborczej obietnicy PiS-u. Radzi frankowiczom, aby sami sobie radzili

11-02-2017 15:30
Jarosław Kaczyński podczas forum Ekonomicznego w Krynicy Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Prezes PiS, który był w piątek gościem „Sygnałów Dnia” w Programie I Polskiego Radia, został zapytany o to, co radzi frankowiczom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i nie są w stanie spłacać zaciągniętych kredytów.

Frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach; rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego - przekonywał Jarosław Kaczyński, który zasłaniał się „dobrem gospodarki”.

Na pytanie, czy frankowicze w takim razie powinni oczekiwać spełnienia wyborczych obietnic Andrzeja Dudy czy na własną rękę walczyć z bankami odpowiedział:

Ja sądzę, że powinni oni wziąć sprawy we własne ręce i walczyć w sądach. Nie dlatego, że nie można ufać prezydentowi czy rządowi, ale dlatego, że prezydent i rząd są w położeniu determinowanym warunkami ekonomicznymi.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński oglądał „Ucho prezesa”. Miał tylko jedno zastrzeżenie [WIDEO]

Czytaj też: Jarosław Kaczyński krytykuje Tuska w wywiadzie dla TVP [WIDEO]

Rząd nie może podejmować działań, które zachwieją systemem bankowym, bo to odbije się na wszystkich obywatelach – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Natomiast w procesach, to na pewno będzie trwało, bo takie procesy długo trwają, będzie można odzyskać różnego rodzaju rekompensaty. To będzie rozłożone w czasie – mówił Kaczyński.

Z różnych względów będzie to nieporównanie łatwiejsze także dla międzynarodowego świata finansowego. Z tym też musimy się liczyć – stwierdził.

Taki dzisiaj jest świat, nic na to nie poradzimy – prezes PiS-u zakończył wypowiedź dość wymowną puentą.

Wychodzi na to, że Jarosław Kaczyński również uważa, że przed wyborami można obiecać wszystko, a później „się zobaczy”.

Poniżej wypowiedź Andrzeja Dudy z kampanii wyborczej w tym temacie:

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński ocenia „Ucho Prezesa”. Przy okazji „zdradza sekrety” swoich kotów [WIDEO]

Podziel się