Szukaj

Wójcik (PiS) przekonywał, że przedsiębiorcy chcą wolnego 12 listopada. Jakubiak nie wytrzymał [wideo]

29-10-2018 14:55
Marek Jakubiak, Michał Wójcik Fot. tvn / tvn24.pl / screen Twitter
Podziel się

Pomysł ustanowienia 12 listopada dniem wolnym od pracy budzi ogromne emocje. Chodzi nie tylko o wprowadzanie projektu w ostatniej chwili, ale także o ponowne przerzucania kosztów na polskich przedsiębiorców. Do gorącej dyskusji w tym temacie doszło między Markiem Jakubiakiem (Kukiz’15) a Michałem Wójcikiem z PiS.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski potwierdził dzisiaj, że Andrzej Duda podpisze ustawę, która ustanowi 12 listopada dniem wolnym od pracy. Zgodnie z trwającym tokiem procedowania prezydent będzie miał kilka dni na rozpatrzenie projektu, gdyż dopiero 7 listopada posłowie rozpatrzą przedłożone przez Senat poprawki. Ekstremalnie przyspieszony tryb ustawodawczy niezgodny z Konstytucją wydaje się jednak tutaj najmniej istotny.

Koniecznie przeczytaj: TVN24 pisze o dramacie polskiego piłkarza z powodu... wolnego 12 listopada. Zareagował sam zainteresowany [foto]

Czytaj też: Marek Jakubiak odchodzi z Kukiz’15! Poseł wyjaśnia swoją decyzję i stawia zarzuty. Jest też komentarz Pawła Kukiza

Podnoszoną kwestią są także straty dla gospodarki i dodatkowe koszty, które muszą ponieść polscy przedsiębiorcy.

W niedzielnym programie „Kawa na Ławę” na antenie TVN24 doszło do ostrej wymiany zdań w tej sprawie między posłem Kukiz’15 i politykiem PiS.

Mówicie, że rodacy mogą mieć wolne? Zaraz, zaraz. Ktoś za to wolne zapłaci. Wy? Nie. Ci, którzy dają im pracę. Za ten wolny trzeba będzie zapłacić

- powiedział Marek Jakubiak, który również sam jest przedsiębiorcą.

W odpowiedzi Michał Wójcik z PiS przekonywał, że rozmawiał w tej sprawie ze środowiskiem przedsiębiorców i wielu z nich pomysł popiera.

Tak, chyba z Orlenu

- zripostował Jakubiak.

My (przedsiębiorcy – red.) tyramy od rana do nocy, płacimy podatki. (…). Czy zdaje sobie Pan sprawę, co który dzień mamy wolny?

- pytał.

Poseł PiS nie potrafił opowiedzieć.

Co pięć…

- próbował podpowiadać Andrzej Dera z kancelarii prezydenta.

Nie, co trzy dni, co trzy dni mamy wolny dzień

- wyjaśnił Jakubiak.

Poseł Kukiz’15 zwrócił także uwagę, na absurdalne argumenty w tej sprawie.

Pan profesor mówi, że się dziwi tym, którzy nie chcą świętować 11 listopada. A mówi o 12 listopada. Co ma piernik do wiatraka?

- pytał Jakubiak.

W czasie dyskusji Jakubiak nie szczędził także krytyki posłom opozycji.

 

Warto przeczytać: Jest porozumienie organizatorów Marszu Niepodległości i rządu! 11 listopada obędzie się wspólny marsz

Podziel się