Szukaj

Po skandalicznej wypowiedzi izraelskiego ministra internauci nawołują do bojkotu izraelskich produktów [foto]

20-02-2019 14:17
Bojkot izraelskich produktów w Polsce Fot. Etereuti/Artur Jabłoński / pixabay / Facebook / screen
Podziel się

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi izraelskiego ministra, który mówił o „antysemityzmie wyssanym przez Polaków z mlekiem matki”. W mediach społecznościowych pojawiają się głosy zachęcające do bojkotowania izraelskich produktów dostępnych w Polsce.

Zwolennicy bojkotu izraelskich produktów zapowiadają, że nie będą kupować artykułów, które mają cyfry 729 pod kodem kreskowym.

Koniecznie przeczytaj: Krystyna Janda w kuriozalny sposób skomentowała konflikt z Izraelem. Internauci bezlitośni

Czytaj też: Mocne przemówienie Roberta Winnickiego. Tak skomentował to, co dzieje się w Polsce po zabójstwie Pawła Adamowicza [wideo]

Niektórzy wymieniają konkretne nazwy firm.

Na stronie wspieramrozwoj.pl opisano, jakie firmy izraelskie działają na polskim rynku.

Najbardziej rozbudowaną pozycją jest żywność – i tutaj należy wspomnieć na pewno o firmie Strauss Ltd – znajduje się ona w pierwszej dziesiątce największych na świecie firm handlujących kawą. W Polsce możemy kupić produkty następujących marek tej firmy: MK Cafe, Pedros, Fort, Sahara, Syropy Fabbri, a także herbaty Teartis.

Kolejna bardzo ważna firma izraelska, działająca w Polsce, to Eden Springs – dostawca wody i kawy

- czytamy.

Wśród popularnych w Polsce produktów wymieniono także pomarańcze Jaffa, a wśród znanych firm sieć aptek i drogerii Super-Pharm, firmę farmaceutyczną Teva (m.in. producent Aviomarinu, Flegaminy i Vibovita) i przewoźnika Mobilis, który obsługuje linie komunikacji miejskiej w Warszawie, Krakowie oraz Bartoszycach. Do firmy należy 10 spółek PKS na terenie Mazowsza i Mazur.

W artykule wspomniano także o izraelskim sprzęcie wojskowym obecnym w naszym kraju. Więcej o izraelskich markach w Polsce tutaj.

Warto przypomnieć, że dla osób chcących kupować polskie produkty, powstała specjalna aplikacja.

Warto przeczytać: Szkocja: Ciało Polaka znalezione w spalonym aucie. Możliwe morderstwo. „Rodzina w Polsce jest zdruzgotana”

Podziel się