Szukaj

Tak zagraniczne sieci handlowe zarabiają na Polakach. Wymowne zestawienie

11-10-2017 16:17
Rossmann Fot. Anakin81 / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Tygodnik „Wprost” porównał, ile za te same produkty płaci Polak, a ile Niemiec czy Brytyjczyk. Jak można było się spodziewać, w Polsce ceny w zagranicznych dyskontach takich jak Rossmann czy Tesco są zdecydowanie wyższe.

Dla przykładu porównano ceny masła w Polsce i Wielkiej Brytanii. W sieci hipermarketów Tesco w Polsce najtańsze masło kosztuje 6,49 zł za 200 g czyli 32,45 zł za kg. W angielskich sklepach trzeba zapłacić 7 zł (1,45 funta) za kostkę 250 g – w przeliczeniu na kilogram 28 zł, a więc o 14 proc. mniej niż w Polsce.

Co dość kuriozalne, taka sytuacja ma nawet miejsce w przypadku polskich produktów dostępnych w angielskich sklepach. Polędwica sopocka Morliny u nas w sklepach Tesco kosztuje 5,29 zł za 100 gramów, a w brytyjskich 4,85 zł również za 100 gramów – więc o 44 groszy mniej.

Koniecznie przeczytaj: Szokujące informacje ujawnione przez jednego z producentów. Wysoka cena masła w Polsce jest wynikiem spisku sieci handlowych?

Czytaj też: Jeden z byłych polityków PO zostanie ministrem w rządzie Beaty Szydło?

„Wprost” porównał także ceny kosmetyków w ofercie sieci Rossmann. Mydło w płynie Isana o pojemności 0,5 l w Niemczech kosztuje 2,10 zł, a w Polsce już 3,49 zł. Dezodorant Adidas dla mężczyzn za Odrą jest tańszy prawie o połowę! W polskim Rossmannie kosztuje 12,99 zł, natomiast w niemieckim 7 zł.

To nie pierwsze takie porównanie. Internauci niedawno zestawili ceny w niemieckich i polskich sklepach Lidl. Również i w tym przypadku dysproporcje, oczywiście na niekorzyść Polaków, były podobne. Warto też wziąć pod uwagę, że przeciętny Niemiec czy Brytyjczyk zarabia o wiele więcej niż statystyczny Polak.

Warto przeczytać: Nowy pomysł posła PiS. Bogaci cudzoziemcy będą mieli możliwość kupowania polskiego obywatelstwa?

Podziel się