Szukaj

Nowe taśmy z „Sowa i Przyjaciele”. „Absolutnie nie opłaca się już produkcja narkotyków, teraz tylko VAT” [wideo]

19-11-2018 19:11
Paweł Graś o mafiach vatowskich Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

TVP Info publikuje kolejną rozmowę polityków zarejestrowaną w 2003 r. w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Tym razem jednym z bohaterów taśmy jest Paweł Graś, ówczesny bliski doradca Donalda Tuska, który mówi o szalejących w Polsce mafiach vatowskich.

W rozmowie z 8 września 2013 r. uczestniczą: Paweł Graś (poseł PO, rzecznik rządu), Tomasz Misiak (biznesmen, były senator PO), Maciej Witucki (członek Rady Nadzorczej LOT) i Jacek Protasiewicz (poseł PO, w trakcie spotkania raczej nieobecny).

W pewnym momencie rozmowa koncentruje się na oszustwach związanych z podatkiem VAT. Paweł Graś stwierdza, że dla wielu przestępców jest to działalność dużo bardziej opłacalna niż np. produkcja narkotyków.

Koniecznie przeczytaj: To jednak nie hakerzy… Paweł Kukiz przyznał się do winy. To on był autorem szokujących wpisów na Twitterze [foto]

Czytaj też: Paweł Domagała dosadnie o komentarzach politycznych Macieja Stuhra. „To rodzaj patologii w myśleniu o rzeczywistości”

Maciej Witucki: Te oszustwa VAT-owskie, to gdziekolwiek słyszę o temacie zorganizowanej przestępczości w Polsce, to już właściwie nie narkotyki.

Paweł Graś: Absolutnie nie opłaca się już produkcji narkotyków, tylko VAT.

Maciej Witucki: Produkcja faktur jest lepsza.

Paweł Graś: To jest problem, bo to się wiesz, to jak stonka się przerzuca, wiesz z obszaru na obszar.

Tomasz Misiak: Tworzysz sieć stu spółek...

Paweł Graś: Jakich stu??? Nie musisz stu tworzyć, no co ty! Problem jest tylko znalezienie... dzisiaj to jest złoto, jutro pręty stalowe, pojutrze wapno, potem olej rzepakowy, potem wiesz, ku**a każdy towar, absolutnie wszystko możesz…

Jednym z poruszanych tematów są także wewnątrzpartyjne rozgrywki w PO. Paweł Graś w niezbyt przychylnych słowach podsumowuje osobę Sławomira Nitrasa.

Ostatnio się z nim pokłóciłem, to jakiś psychol, ku**a, jest

- stwierdza w rozmowie z Protasiewiczem.

Więcej tutaj.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: To już koniec Nowoczesnej? Siedmioro posłów przeszło do klubu PO-KO. Internet bez litości [foto]

Podziel się