Szukaj

Dzień pracownika ZUS. Wydano kilkadziesiąt milionów złotych na nagrody! „Za ciężką pracę”

26-10-2016 09:54
Polskie banknoty o nominale 100 zł Fot. Arek Olek / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Rzecznik prasowy ZUS, Wojciech Andrusiewicz potwierdził, że pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymali nagrody pieniężne po 1 tys. zł brutto w ramach obchodzonego w poniedziałek Dnia pracownika ZUS. Łącznie na nagrody wydano 45 mln zł!

Dodatkowe 45 mln zł dla pracowników zostało wygospodarowane z budżetu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych po wcześniejszym uzgodnieniu z ministrem finansów i związkami zawodowymi. Każdy pracownik otrzymał równo po 1 tys. zł brutto, jak tłumaczy rzecznik ZUS-u – w nagrodę za „ciężką pacą” oraz ze względu na to, że „pracownicy ZUS są grupą o jednych z najniższych zarobkach w kraju”.

Koniecznie przeczytaj: Legia Warszawa nominowana do prestiżowej nagrody. Ma szansę zostać najlepszą drużyną roku na świecie!

Czytaj też: Skandaliczne zachowanie profesora UW! Piotr Balcerowicz namawia studentów i pracowników uczelni do udziału w Strajku Kobiet!

Średnia pensja w Zakładzie jest niższa od średniej pensji w kraju o kilkaset złotych. Obowiązków z roku na rok przybywa, a budżet Zakładu na wynagrodzenia, praktycznie się nie zmieni – powiedział tvn24bis.pl rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz.

Prezes ZUS, w uzgodnieniu z Ministrem Finansów oraz ze związkami zawodowymi, wygospodarowała więc w ramach budżetu Zakładu dodatkowe środki, by nagrodzić ciężką pracę personelu Zakładu – dodał Andrusiewicz.

 

Warto przeczytać: Ostra reakcja zarządu Polskiego Radia na czarno-biały protest pracowników

Podziel się