Szukaj

Brytyjczycy za prawem stałego pobytu i pracy dla obywateli UE

31-10-2016 21:55
Brexit - wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej
Podziel się

Według przeprowadzonego ostatnio w Wielkiej Brytanii sondażu zdecydowana większość obywateli tego kraju jest przychylnie nastawiona do pomysłu przyznania obywatelom UE prawa do stałego pobytu i pracy na Wyspach – jeżeli pozostałe państwa członkowskie Wspólnoty zdecydują się na takie same uregulowania względem Brytyjczyków.

Firma BMG Research przeprowadziła dla „Independent” sondaż, z którego wynika, że aż dwie trzecie Brytyjczyków nie ma nic przeciwko temu, aby obywatele UE mogli pozostać na stałe na Wyspach i tam pracować, pod warunkiem, że podobne prawa zostaną zagwarantowane przez Wspólnotę obywatelom Wielkiej Brytanii. Badanie pokazuje też, że taka opinia panuje we wszystkich grupach społecznych i wiekowych. Pomysł popierają również wyborcy większości ugrupowań politycznych.

Koniecznie przeczytaj: Brytyjski dokument o imigrantach. Wśród nich bezdomni Polacy. Reportaż budzi skrajne emocje [WIDEO]

Czytaj też: Polska zaskakująco wysoko w rankingu krajów przyjmujących imigrantów

Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli rządu sugerowały, że kwestia związana z prawem stałego pobytu i pracy na Wyspach dla obywateli UE może zostać uregulowana dopiero za kilka lat. W tej sprawie wypowiadał się już m.in. minister handlu Liam Fox, który przyznał, że kwestia obcokrajowców przebywających w Wielkiej Brytanii to ważna karta przetargowa w negocjacjach z UE.

Warto przeczytać: CETA jednak zostanie podpisana! Walonia wycofała się

Podziel się