Szukaj

Dwa krwawe zamachy dokonane przez islamskich terrorystów. Jeden we Francji, drugi w Kanadzie [FOTO]

01-10-2017 17:03
Zamach terrorystyczny w Kanadzie Fot. News Executiv / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Dzisiaj przed godz. 14.00 we Francji doszło do ataku nożownika na dworcu kolejowym Saint-Charles w Marsylii. Z kolei w sobotę wieczorem w Edmonton w Kanadzie islamista wjechał samochodem w tłum ludzi, wcześniej rzucił się z nożem na policjanta.

Mężczyzna, który miał krzyczeć „Allahu akbar”, na peronie dworca w Marsylii koło godziny 13:45 zaatakował nożem podróżnych. Dwie osoby zginęły. Według „Le Monde” ofiarami zamachowca były obiety. Terrorystę zastrzelili dwaj francuscy żołnierze, którzy patrolowali okolicę w ramach operacji antyterrorystycznej Sentinelle.

Do aktu terroru doszło także wczoraj wieczorem w Kanadzie, przed Stadionem Commonwealth w Edmonton, na zachodzie kraju. 30-letni zwolennik tzw. Państwa Islamskiego (miał przy sobie flagę ISIS) wjechał rozpędzonym chevroletem malibu w policjanta. Napastnik wyskoczył z auta i rzucił się na funkcjonariusza. Policjant został ranny, ale jego stan jest stabilny.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy przetestowali skuteczność barier chroniących przed zamachami [WIDEO]

Czytaj też: Przerażające nagranie z Kairu. Ksiądz został zasztyletowany przez muzułmańskiego fanatyka na ulicy [WIDEO +18]

Zamachowiec zdołał uciec z miejsca zdarzenia. Został złapany dwie godziny później w czasie policyjnej obławy. Terrorysta tuż przed zatrzymaniem wjechał celowo w czterech przypadkowych przechodniów. Nie wiadomo, w jakim stanie są ranni. Zdarzenie traktowane jest jako zamach terrorystyczny. Kanadyjskie służby nie ujawniły tożsamości sprawcy. Wiadomo tylko, że to mieszkaniec Edmonton. Według wstępnych ustaleń mężczyzna miał działać sam.

Warto przeczytać: Zwolennik przyjmowania uchodźców chciał zrównać terroryzm islamski z.. chrześcijańskim. Nie wyszło [WIDEO]

Podziel się